Сьогодні, вперше за 23 роки незалежності України, саме на Рівненщині було підписано Меморандум про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву. Його визнали та підписали разом з головою Рівненської ОДА Сергієм Рибачком, його заступником Олександром Савчуком п’ятеро керівників релігійних конфесій Рівненщини, зокрема: керуючий Сарненською єпархією УПЦ Митрополит Сарненський і Поліський Анатолій, керуючий Рівненською єпархією УПЦ Митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій, керуючий Рівненською єпархією УПЦ-КП Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, керуючий Рівненсько-Волинською і Таврійською єпархіями УАПЦ Митрополит Львівський Макарій та правлячий єпископ Луцького Екзархату УГКЦ Йосафат.

«Сьогодні нам усім вдалося досягти порозуміння з владиками різних релігійних конфесій. Вперше за усю історію незалежної України саме на Рівненщині вони сіли за круглий стіл і погодилися з усіма 5-ти пунктами Меморандуму. Хочу наголосити, що цим ми зробили перший крок до об’єднання в Українську Помісну Православну Церкву, за ним буде наступний. Задля цього сторони домовилися про створення робочої групи», – зауважив Сергій Рибачок.

У Меморандумі, зокрема, йдеться про те, що підписанти визнають і моляться за цілісну і єдину державу – Україну, виступають за створення єдиної Української Помісної Православної Церкви, засуджують дії Росії як агресора та інших держав щодо захоплення території України, засуджують розпалювання міжрелігійної ворожнечі і захоплення православних храмів однієї конфесії іншою, не заперечують релігійне волевиявлення жителів Рівненщини щодо конфесійної належності згідно з Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації».

«Рівненська ОДА звернулася до керівників релігійних конфесій Рівненщини з пропозицією підписання цього Меморандуму. Непростий процес перемовин з владиками УПЦ, УПЦ – КП, УАПЦ, УГКЦ тривав кілька місяців. За цей час було внесено правки до пунктів Меморандуму, і нарешті остаточний варіант погодили усі підписанти», – розповів заступник голови РОДА Олександр Савчук.

«Те, що ми підписали Меморандум, велика історична подія, яка далася не зовсім легко. Підписанням цього Меморандуму ми засвідчили свої благі наміри і будемо прикладати зусилля, щоб створити єдину Українську Помісну Православної Церкву. Прийде час і в Україні буде єдина Помісна Церква», – впевнений Митрополит Рівненський та Острозький Варфоломій.

«Сьогодні дійсно історичний момент. Уперше з 1992 року представники усіх конфесій, не без спірних моментів, підписали цей Меморандум, як перший крок до обговорення і реальних дій для створення Української помісної православної церкви. Хочу наголосити, що процес об’єднання вже давно почався в наших душах, в наших серцях, в нашому розумі», – зазначив Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.

Голова РОДА Сергій Рибачок висловив сподівання, що факт підписання Меморандуму на Рівненщині візьмуть до прикладу й інші області.

Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

576 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 1 =