6df487b6400be0aae51c6e227c228b2cГенеральне Консульство Республіки Польща в Луцьку продовжує цикл літературних зустрічей «Потяг до літератури» та запрошує усіх бажаючих взяти участь у його другій частині – фотографічно-поетичному конкурсі «Фотографії Пана Когіто». Проект має на меті популяризацію поезії Збіґнєва Герберта в оригіналі і у перекладах українською мовою.

– Зацікавлені можуть надіслати один вірш Збіґнєва Герберта в оригіналі, або в перекладі разом з фотографією власного авторства, натхненною змістом вірша. Галерея фотографій буде представлено на сайті Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку. З отриманих фотографій буде обрано три, автори яких отримають книжкові нагороди. З добіркою віршів Збіґнєва Герберта можна ознайомитися у читальній залі нашої бібліотеки, – повідомили у комунальному закладі «Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека» Рівненської обласної ради.

Фотографії у електронній формі разом з текстом вибраного вірша та даними автора необхідно надіслати на адресу elzbieta.zieinska@msz.gov.pl до 1 лютого 2016 року.

Поетичний доробок Збіґнєва Герберта скла­дають дев’ять збірок – від дебютної «Струни світла», виданої 1956 року, до опублікованого в 1998-му – році смерті поета – «Епілогу бурі». У 1980-х роках Збіґнєв Герберт був поетичним прапором польської опозиції, якого видавали в підпіллі, переписували ночами, декламували під час патріотичних зібрань у костелах в роки воєнного стану. Поет, який майстерно описав той сус­пільний стан духу, що з нього виросли спротив, опір усякій несвободі; письменник, який нагаду­вав про непроминальну цінність людської гідно­сті, вищої, ніж політичний конформізм, примус, насильство. Автор таких віршів, як «Рапорт з об­ложеного міста», «Сила смаку» або славнозвісне «Послання пана Коґіто», із тисячократно цитова­ною кінцівкою «Будь вірним. Іди». Народився Збіґнєв Герберт 29 жовтня 1924 року у Львові.

До слова, цикл польських літературних зустрічей «Потяг до літератури» започаткований у 2015 році проектом «Осінь з Яном Твардовським». «Гасло ініціативи – «потяг до літератури». За словами Генкерального Консула Республіки Польща в Луцьку Беати Бживчи, мета проекту – пробудити в українців любов до літератури та познайомити з польськими літературними доробками.

Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

До 4 березня можна зареєструватися на ЗНО

За харчування дітей в квасилівському садочку батьки платитимуть більше

Рівненським сім’ям здешевлюють плату за комунальні послуги

У районах Рівненщини приймають рішення щодо карантину

У Гощанському районі селяни проти приватизації храму Московським патріархатом

Рівненське СІЗО окропили освяченою водою

Рівняни мають можливість поскаржитись на поліцію

На Рівненщині чоловік майже добу просидів у криниці

Рівненська облрада закликала Парламент не голосувати за особливий статус Донбасу

ДОЛЮ ЧОТИРЬОХ ЖИТЕЛІВ ЗАПОРІЖЖЯ, ПІДОЗРЮВАНИХ У РОЗБІЙНОМУ НАПАДІ НА ПОДРУЖЖЯ ІЗ РІВНЕНЩИНИ, ВИРІШУВАТИМЕ СУД

tomat_green-01

Теґи:
518 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + 5 =