Органи прокуратури Рівненської області продовжують вживати заходи щодо повернення у комунальну власність незаконно переданих в оренду приміщень закладів освіти.
Зокрема, прокурори з’ясували, що посадові особи одного із закладів освіти Володимирецького району уклали з приватним підприємцем договір оренди приміщення навчального закладу з порушеннями вимог ст. 11 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», оскільки не була здійснена оцінка майна, що передається в оренду. Також, посадові особи загальноосвітньої школи у Гощанському районі в порушення вимог ст. 80 Закону України «Про освіту» передали приватному підприємцю в оренду майно з метою його використання не для освітніх цілей.
З вимогою про повернення закладам освіти вказаних приміщень загальною площею майже 70 кв м, орієнтовною вартістю понад 100 тис грн, Сарненською та Здолбунівською місцевими прокуратурами пред’явлено до господарського суду Рівненської області 2 позовні заяви.
Реагування органів прокуратури на порушення законодавства спонукало приватних підприємців та заклади освіти (сторони укладення договору оренди) під час судового розгляду справи добровільно розірвати зазначені договори, а тому судом  винесено ухвали про закриття  проваджень.
Як результат, завдяки втручанню органів прокуратури Рівненської області з незаконної оренди повернуто два приміщення закладів освіти, які в подальшому будуть використані для навчально-виховних цілей.
Довідково:
Відповідно до вимог діючого законодавства об’єкти освіти і науки, що фінансуються з бюджету, не підлягають приватизації, перепрофілюванню або використанню не за призначенням.
Повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області
264 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

один × чотири =

НОВИНИ