Для голів об’єднаних територіальних громад Рівненщини презентували Концепцію децентралізації в культурі
Радник Міністра культури Ірина Френдель, яка є координатором сектору Культури проектного офісу секторальної децентралізації, розповіла про основні цілі реформи.
«Мета Концепції – забезпечення прав громадян на отримання якісних та доступних послуг у сфері культури. Має бути сформовано Мінімальний культурний кошик для кожного. Для цього необхідно забезпечити професійне надання послуг і створити належну інфраструктуру, – зазначила Ірина Френдель.
Щодо оцінювання результатів реформи, то серед них мають бути – зниження злочинності в ОТГ, збільшення кількості дітей, які відвідують заклади культури, а також оплата послуг та кількість створених робочих місць в галузі.
Присутня на заході заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко зазначила, що зараз необхідно налаштувати свої відносини з ОТГ так, щоб найбільше зберегти мережу і кадри, аби надавати якісні послуги та виховувати у молоді необхідні цінності.
Крім того, радник Міністра звернула увагу на попередній розподіл закладів культури за рівнями підпорядкування.
«Реформа передбачає три рівні розподілу повноважень: центральний – на рівні держави, регіональний – на рівні області та базовий – ОТГ та міста обласного значення. Базовий рівень передбачає створення мультикомплексів – центрів розвитку громад з розташуванням бібліотек-філій, клубів, ІТ-просторів», – додала Ірина Френдель.
Тим часом на Рівненщині вже є позитивний досвід таких перетворень, як-то публічно-шкільні бібліотеки та культурно-дозвіллеєві комплекси. І він може бути прикладом для інших областей.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
487 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 + 8 =