7711cf8ed668831fe68be4a8014d18ffУ Музеї книги та друкарства комунального закладу «Державний історико-культурний заповідник м. Острога» Рівненської обласної ради відбулася презентація виставки іконопису «Небесне воїнство». На виставці представлені ікони із збірок Острозького історико-культурного заповідника та Музею волинської ікони.

– У наші дні Архистратиг Михаїл, Юрій Змієборець та Дмитрій Солунський, ікони в честь яких експонуються на цій виставці – небесні покровителі українського воїнства, що на Сході боронять рідну землю. Глядачі з захопленням роздивлялися ікони, уважно слухали розповіді про їх реставрування, написання та ділилися враженнями про виставку й представлені на ній експонати, – зазначив директор комунального закладу «Державний історико-культурний заповідник м. Острога» Рівненської обласної ради Сергій Кибкало.

Довідково: Згідно зі словами Священного Писання, начальником небесного воїнства є Архистратиг Михаїл, перший серед ангелів, і саме тому називається архистратигом. В Музеї книги та друкарства представлені ікони, де зображені й Михаїл і Юрій. Ікони зображують їх у войовничому вигляді, зі списом або полум’яним мечем у руках, маючи під ногами повалений дух злоби.

Юрій Змієборець – святий і воїн, патрон візантійських імператорів, а пізніше і українських князів. На іконах він зображений верхи на білому коні і вбиває списом змія, символізуючи перемогу над дияволом – це найбільш поширений ізвод ікони, який ще називають «Чудо Святого Георгія про змія».

Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

У Рівненському краєзнавчому музеї – більше 400 вишитих шедеврів

Рівненській школі повернуть майно вартістю майже 350 тис грн

РІВНЕНСЬКІ ПОЛІЦЕЙСЬКІ ЗДАЛИ КРОВ, АБИ ЗБЕРЕГТИ ЖИТТЯ ІНШИМ

На Рівненщині під час пожежі рятувальники врятували 6 людей у тому числі 3-х малолітніх дітей

У п’ятницю на Рівненщині опадів не передбачається

Світлана Богатирчук-Кривко провела свій перший прийом громадян

Рівненські митники підвели підсумки своєї діяльності

У Рівному чоловік заправив авто та утік не розрахувавшись

83 учні та студенти отримали премії Рівненської ОДА

Посмертно орденом «За мужність» нагородили солдата з Рівненщини

У Рівному звітуватимуть випускники зразкового ансамблю танцю «Полісяночка»

Теґи:
410 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

шістнадцять − 4 =