Вже найближчим часом з державного бюджету надійде субвенція на погашення заборгованості перед вчителями та студентами Острозького та Дубенського ПТУ.
Таким став результат наради за участю Міністерств фінансів та освіти України.
За дорученням голови Рівненської облдержадміністрації Олексія Муляренка участь в нараді взяла його заступник Світлана Богатирчук-Кривко, яка і звернула увагу міністрів на проблему недоотримання коштів професійно-технічних навчальних закладів на Рівненщині.
Після виступу Світлани Богатирчук-Кривко в Постанові уряду серед міст, на які виділяється субвенція з’явилися Острог та Дубно.
Нагадаємо, що згідно Закону України «Про державний бюджет на 2016 рік» фінансування та утримання профтехучилищ було передане на місцеві бюджети. Таким чином в Рівненській області виник дефіцит бюджету близько 200 мільйонів гривень. Частково цю проблему вдалося погасити місцевим радам за рахунок перевиконання своїх бюджетів та за кошти спеціальної субвенції від держави. Однак ситуація залишалася критичною. Особливо гостро проблема фінансування ПТУ стоїть в Острозі та Дубно, де перевиконання місцевих бюджетів не перекриває потреби в утриманнні навчальних закладів.
«Частково проблему фінансування ПТУ нам вдалося вирішити за рахунок спеціальної субвенції з державного бюджету, яка надійшла в березні 2016 року у розмірі 34,2 мільйони гривень. Певною мірою кошти на погашення заборгованості ми змогли виділити з обласного бюджету. Однак залишився борг у сумі 45,5 мільйонів гривень. І найбільш гостро нестачу коштів відчувають в Дубно та Острозі, адже там перевиконання бюджету не дозволяє погасити заборгованість», – розповів голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.
Тому голова Рівненської ОДА доручив Світлані Богатирчук-Кривко підняти дане питання на черговій нараді в Міністерстві освіти, аби урядовці звернули увагу на проблему Рівненщини та посприяли в її вирішенні.
«До уваги високопосадовців було донесено проблему фінансування острозького та дубенського ПТУ. І після цього на розгляд Уряду був поданий проект Постанови, де серед десяти (!) міст обласного значення зі всієї України фігурували два з нашої області – Острог та Дубно. Відповідно постановою передбачається, що для Острога з державного бюджету виділяється майже 5 мільйонів гривень, а для Дубна – 3,8», – зазначила Світлана Богатирчук-Кривко.
За її словами, виділеної суми разом з коштами місцевих рад має вистачити, аби зняти соціальну напругу в цих містах, а також на зарплату вчителям, стипендії учням, а також утримання закладів до кінця 2016 року.
Загалом в області 19 ПТУ, що утримуються з місцевих бюджетів.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Теґи:   
501 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 1 =