Працівниками Рівненської митниці ДФС вчора було упереджено спробу незаконного переміщення через митний кордон України великої кількості поштових марок, які, ймовірно, мають культурну цінність. Про це сьогодні повідомив в. о. заступника начальника Рівненської митниці ДФС В’ячеслав Михалюк.333dscn1203
– Громадянин Російської Федерації автомобілем «VW SHARAN» їхав із України до РФ. На митному посту “Городище” обрав смугу руху “зелений коридор” – тобто заявив, що не переміщує жодних предметів, які підпадають під встановлені законодавством заборони чи обмеження щодо вивезення. Проте, під час проведення митного контролю, наші працівники виявили у багажнику три альбоми з поштовими марками різної тематики та різних країн. Ймовірно, вони становлять культурну цінність для України, – деталізував подію Михалюк.22222dscn1157
По даному факту відносно громадянина Російської Федерації було складено протокол про порушення митних правил, встановлених ст. 471 Митного кодексу України. Предмети правопорушення вилучено та передано для подальшої експертизи для встановлення культурної цінності.
Рівненська митниця ДФС нагадує : вивезення за межі території України знаків поштової оплати, виданих ДО 1991 року, – можливе лише за наявності відповідного дозволу.
Відповідно до вимог п.9 Переліку сувенірних виробів, предметів культурного і ужиткового призначення серійного і масового виробництва, на вивезення (тимчасове вивезення) яких дозвіл Державної служби контролю не потрібен, затвердженого наказом Міністерства культури і мистецтв України від 22 квітня 2002 року N 258 « Про затвердження Інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України» − дозвіл на вивезення за межі території України не потрібен для знаків поштової оплати України: поштових марок і блоків, маркованих поштових конвертів і маркованих поштових карток (художніх й стандартних) виданих після 1991року.
Повідомляє Рівненська митниця ДФС
403 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 + одинадцять =