poliРівненщина отримала більше 128 тисяч доз вакцини від поліомієліту. Препарати вже розподілили між районами відповідно до потреби. Лікарні Рівненщини отримають 106 тисяч доз живої поліомієлітної вакцини (ОПВ) та 22 тисячі 400 доз інактивованої (ІПВ).

Як повідомили в управлінні охорони здоров’я Рівненської ОДА, область до додаткової імунізації готова і її розпочнуть вже найближчими днями. Разом з тим, фахівці наголошують, вакцинація проводитиметься у лікувальних установах та лише за письмовою згодою батьків. 

Загалом імунізація буде проводитись трьома раундами. Спочатку вакцинуватимуть малечу від 2 місяців до 6 років. У третій раунд буде включено дітей віком до 10 років.

Діти, які жодного разу не вакцинувались проти поліомієліту до моменту проведення додаткової імунізації, отримують першу дозу ІПВ, та можуть бути далі вакциновані не раніше ніж через два тижні після її отримання. Якщо ж раніше діти отримували хоча б одну дозу інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ окремо чи в складі комбінованих вакцин або ОПВ) більше ніж 14 днів тому, повинні отримати ОПВ в рамках раундів вакцинації незалежно від часу отримання останньої дози.

Тривалість першого раунду вакцинації складатиме 3 тижні, наступних раундів вакцинації (другого та третього) – 2 тижні. Інтервал між раундами вакцинації складає 30 діб. Відрахування інтервалу між раундами відбувається від останнього дня попереднього раунду вакцинації ОПВ.

Довідково: Додаткова трьохтурова імунізація розпочинається у відповідь на спалах поліомієліту, який зафіксовано в Україні та підтверджено ВООЗ та Центром з контролю та профілактики захворюваності США – найбільшими світовими організаціями, які ведуть нагляд за поліомієлітом. Відповідний наказ №671 від 09.10.2015 «Про затвердження Плану заходів Міністерства охорони здоров’я України щодо імунізації населення від поліомієліту на 2015 рік», підписаний Міністром охорони здоров’я.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

tomat_green-01

569 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

два × 4 =