Де шукати гроші на розвиток села, міста чи району, навчали під час тренінгу «Теоретичні аспекти залучення прямих іноземних інвестицій», котрий відбувся у Рівненській ОДА.

За словами директора департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Ігоря Тимошенка, у іноземних донорів є гроші, проте не вистачає проектів. Тож фахівці вирішили навчити представників громад, сільських голів – де шукати гроші, і як працювати над такими іноземними проектами.

«Сьогодні відкривається багато можливостей для залучення фінансової допомоги. Організовується безліч грантових конкурсів, як місцевих, так і загальноукраїнських та міжнародних. Тож закликаємо бути більш активними, і подавати проекти на кілька програм одночасно», – зазначив Ігор Тимошенко.

Так, наразі на Рівненщині з 2008 року діє проект ЄС/ПРООН. Загалом в його рамках реалізовано близько сотні соціальних проектів загальною сумою більше 16 мільйонів гривень. З минулого року стартував третій етап проекту, що спрямований на покращення інфраструктури села.

Завдяки проекту Світового банку в області реконструюватимуть ФАПи у лікарські амбулаторії. Оскільки проект розрахований на кілька років, роботи ведуться поетапно, усього планують переобладнати 49 об’єктів.

Наразі серед найбільших міжнародних організацій свою допомогу на грантовій основі пропонують Фонд сприяння демократії посольства США в Україні, Фонд демократії ООН, Міжнародний фонд «Відродження».

Окрім загальних проектів для усіх громад без винятку, є окремі програми для розвитку об’єднаних громад. Такі проекти пропонує Фонд регіонального розвитку. Заявки приймають вже на 2017 рік, оскільки проекти є коштовними і довготривалими.

Ігор Тимошенко наголошує, перш ніж взятися за великий проект варто втілити простіший. Тому вже кілька років в області існує проект мікро-грандів по співфінансуванню.

Також у рамках семінару директор Рівненської агенції із залучення інвестицій «ІнвестІнРівне» Дмитро Янушевський детально роз’яснив, як правильно заповнювати аплікаційну форму для участі у проекті. На що варто звернути увагу, як подати ідею, і як її втілювати. Водночас нагадав –  фахівці агенції завжди раді допомогти, і сприятимуть усім починанням громад. Головне мати бажання.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

Обласна рада обрала активістів до складу поліцейської комісії

На Рівненщині затримали водія, який перевозив майже 5 кілограм “сонячного каміння»

Під патронатом перших осіб Рівненщини влаштують новорічне свято

Правила безпечного встановлення Новорічної ялинки

Рівнян просять дотримуватись правил безпеки під час проведення новорічних заходів!

Дива трапляються під Новий Рік

У Рівному з музею викрали найбільший камінь бурштину

П’ЯТЕРО УЧНІВ РІВНЕНСЬКОЇ ШКОЛИ ГОСПІТАЛІЗОВАНІ З ОПІКАМИ ВІД ГАЗОВОГО БАЛОНЧИКА

Що робити рівнянам аби не провести свята зі застудою у ліжку

tomat_green-01

460 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 − пять =

НОВИНИ