До початку літа лісові господарства підбивають підсумки найвідповідальнішого періоду в річному циклі –

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

лісокультурної кампанії. Погодні умови цього року дозволили її розпочати з перших днів березня. Працювали оперативно й напружено. Тож основні роботи виконали у перші тижні весни.

При плані 364 га – фактично лісовідновлення провели на площі 467 га Створили 345 га лісових культур при плані посадки 242 га. З них 30 га – нові ліси на землях, непридатних для використання у сільському господарстві.

Колективи лісництв, лісова охорона доклали максимум зусиль, щоб заздалегідь  зачистити площі, підготувати ґрунт. Перевиконання запланованих завдань відбулося тому, що заліснили  більше як 100 га на зрубах 2016 року.

Варто зазначити, що  застосування нових технологій у створенні лісових культур з кожним роком приводить до зменшення посадкових місць на одному гектарі. Це відбувається тому, що  для обробітку кореневої системи використовуємо сучасні біологічні препарати. Хоч і витрачаємо великі кошти, але отримуємо більш стійкі насадження, досягаємо максимальної приживлюваності молодих рослин. Працюємо різносторонньо. Створюються лісові культури не тільки сосни звичайної, а й дуба, вільхи, берези, інших порід.

Також, цієї весни висадили 3 га плантаційних ялинових культур зі скороченим оборотом рубки.

Велику роботу здійснили з природного поновлення на площі 122 га. Провели й інші важливі роботи:  мінералізацію ґрунту, підсів і підсадку сіянців сосни та ялини.

Потурбувалися також про створення 3 га посівних відділень лісових розсадників. Адже, це є основа наших робіт на майбутнє і забезпечення лісовідновлення в наступному році.

Заготівля лісового насіння на наших лісонасіннєвих об’єктах дала змогу в 2016 році створити більше як на 300 га лісові культури із селекційного посадкового  матеріалу. Це забезпечить в майбутньому вирощування високопродуктивних та якісних насаджень.

Звісно, вирощування лісу – це величезні затрати. Насадження постійно потребують  догляду, їх плекання. Вже зараз приступаємо до обробітку розсадників від вилягання, застосовуючи спеціальні препарати. На постійному контролі лісівників – попередження пошкоджень рослин хворобами та шкідниками. Регулярно проводимо обстеження лісових площ.

Слід зазначити, що лісничі нашого підприємства  з великою відповідальністю відносяться до лісовідновлення через створення лісових культур, сприяння природному відновленню, закладання  розсадників, та догляду за лісами.

Всі вісім лісництв справились із завданнями весни 2016 року, виконали роботи на високому професійному рівні в передбачені агротехнічні строки. Висловлюю фахівцям підприємства  уклінну вдячність за сумлінну і невтомну працю.

Повідомляє Ольга Глодовська інженер лісових культур ДП «Сарненське лісове господарство»

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

“GRANAT” – територія бездоганного вигляду рівнян

У Рівному патрульні відвідали онкогематолічне відділення обласної дитячої лікарні

У Рівному стартував традиційний Всеукраїнський Велодень

Рівняни тепер можуть спостерігати за рухом маршрутних транспортних засобів та тролейбусів

Олексій Муляренко: одне із завдань влади – створити комфортні умови для розвитку економіки

Олексій Муляренко зустрівся із рівненськими переселенцями

Де у Рівному не буде світла у 30 числах травня

Завтра на Рівненщині стартує обласний чемпіонат з легкої атлетики

Кабмін виділив для Рівненщини 101 мільйон 600 тисяч гривень

Останній дзвоник сьогодні пролунав для 20 тисяч випускників Рівненщини

Теґи:   
687 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

двадцять − 4 =