Сьогодні, 29 вересня, на всеукраїнському рівні відзначають 75-ті роковини трагедії у Бабиному Яру
Урочище «Бабин Яр» – це місце скорботи різних народів. За історичними даними, лише за два дні – 29-30 вересня 1941 року – було вбито понад 30 тисяч київських євреїв.
Але історія Бабиного Яру не обмежується цими двома днями.
Упродовж гітлерівської окупації тут вбивали військовополонених та душевнохворих, за національною ознакою, радянських підпільників та українських націоналістів, котрі наважилися боротися проти нацистського режиму.
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА ДО 75-Х РОКОВИН ЗЛОЧИНУ
Бабин Яр – це некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.
Вшановуючи пам’ять жертв Бабиного Яру, маємо запобігти новим людським трагедіям.
З нагоди цієї скорботної дати у бібліотечних закладах та музейних закладах Рівненщини проводяться культурно-просвітницькі заходи.
Зокрема, в  Рівненській обласній бібліотеці для дітей діє книжкова виставка „Бабин Яр – гіркі сльози пам’яті”, в обласній науковій бібліотеці – „Бабин Яр: Україна пам’ятає”. Із кннижково-ілюстративною виставкою „Бабин Яр: 75 років болю і суму” можна ознайомитися в обласній бібліотеці для юнацтва.
Аналогічні виставки, тематичні полички, історичні перегляди, інформаційні години діють в усіх районних бібліотеках.
Нині на Рівненщині відомо 44 місця масових розстрілів громадян єврейської національності.
Зокрема, в м.Рівне є пам’ятні знаки та меморіал на місці розстрілу громадян єврейської національності в урочищах „Сосонки” та „Видумка”. На території Рафалівської сільської ради Володимирецького району відоме місце розстрілу громадян єврейської національності „Бахова гора”. В м.Острозі  по вул. Вишенського споруджений меморіальний  комплекс, що увічнює пам’ять трагедії розстрілу громадян єврейської національності. Пам’ятні знаки є в м.Дубно. На місці масових поховань жертв Голокосту в с.Острожець Млинівського району споруджено Меморіал.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
1 085 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 + тринадцять =