На території культурно-археологічного центру «Пересопниця» урочисто заклали капсулу та наріжний камінь на місце спорудження монастиря. Ця подія відбулася у рамках обласного святаукраїнської писемності і Першокниги «Пересопницьке Євангеліє».

per1 per2

Таким чином на Рівненщині хочуть відродити обитель, де у 1557-1561 роках творили Пересопницьке Євангеліє. Місію з освячення провів владика архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.

per5

«Пересопницький монастир, який творив і утримував українську націю на належному рівні, через 385 років відродиться», – зазначив письменник та краєзнавець Євген Шморгун.  – Закладається перша цеглина у підвалину відродженого монастиря. Це та обитель, той стовп, на якому підтримувалось українство, виконає місію, яка покладалась колись».

per7

Крім того, на святі української писемності і Першокниги «Пересопницьке Євангеліє» нагородили переможців обласного конкурсу на краще виконання Державного Гімну України – учнів Великовербської загальноосвітньої школи Сарненського району. Також нагороди отримали переможці обласного конкурсу «Перло многоцінне» – молоді поети та письменники.

per4per8

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”

Олексій Мочанов у Рівному: “На війні не співають про війну”

350 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − 10 =

НОВИНИ