842

П Л А Н           

Церковних та державних урочистостей по вшануванню пам’яті козаків  і селян, що загинули у битві під Берестечком у 1651 році

″ На поклін до Козацьких Могил″ 

″Де Журавлиха світить оксамитом,

Чаїно тут зажура наша квилить:

Ідем сюди щоліта помолитись,

Козацьким помолитися могилам!″

В.Басараба

 У рамках заходів приурочених 364-ій річниці битви під Берестечком  відбудеться наступне:

 12 червня ( п’ятниця)

( місце проведення Національний історико-меморіальний заповідник ″ Поле Берестецької битви″).

 9.00-12.00 год. Богослужіння у Свято-Георгіївському соборі

12.00 год. – урочисте відкриття VIII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу козацької пісні ″ Встань, козацька славо! Засвіти знамена !″

 13 червня ( субота)

(місце проведення м .Радивилів , РБК)

11.00-14.00 год. Конкурсна програма в рамках VIII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу козацької пісні ″ Встань, козацька славо! Засвіти знамена!″ ( Радивилівський районний будинок культури).

Захід проводиться з підтримки Міністерства культури України. Метою фестивалю є виховання у молоді любові до рідного краю, його героїчного минулого на зразках музичної спадщини, популяризація творів національно-патріотичного звучання, а також  виявлення молодих талановитих виконавців. Цього року у  фестивалі-конкурсі беруть участь дорослі  солісти-вокалісти, виконавці авторської пісні, дуети, тріо, квартети, вокальні ансамблі, а також окремі виконавці гри на бандурі з Волинської, Житомирської, Запорізької, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької областей та м. Києва.

 Знаю: вічно іти людям!

І вічно цвісти калині!

В. Басараба

 14 червня (неділя)

(місце проведення НІМЗ “Поле Берестецької битви”)

14 червня (в неділю) Святійший Патріарх Філарет візьме участь у державних та церковних урочистостях у “Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких могилах” із вшанування пам’яті українських козаків і селян – героїв битви під Берестечком.

 Традиційно у неділю Всіх святих Землі Української у Свято- Георгіївський монастир  очікується багатотисячне паломництво політичних, релігійних, громадських діячів та простих українців до козацьких могил.

 О 09.00 – розпочнеться Божественна Літургія, яку очолить Патріарх Філарет у співслужінні єпископів Київського Патріархату та священиків з Рівненської, Волинської, Львівської та інших областей України.

 Об 11.30 – буде відслужена Панахида за упокій душ загиблих козаків у бою під Берестечком та новітніх героїв, загиблих за Незалежність України на Донбасі.

О 12.00 – відбудуться державні вшанування бою під Берестечком: покладання квітів до пам’ятника героям битви на території НІМЗ “Поле Берестецької битви”.

12.20.год. Під мелодію пісні на слова Т.Шевченка  ″ Ой чого ти почорніло, зеленеє  поле″  у  виконанні народного аматорського хору Радивилівського районного будинку культури учасники ходи покладають квіти до пам’ятника.

13.00-14.00 год. Учасники ходи повертаються до сценічного майданчика.

На сцені виступатимуть колективи аматорської творчості – учасники Всеукраїнського фестивалю-конкурсу козацької пісні ″ Встань, козацька славо! Засвіти знамена!″ з Волинської, Житомирської, Запорізької , Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької областей та м. Києва.

Звучать українські патріотичні музично-пісенні твори.

 Нагороження учасників фестивалю в м Радивилів.

 17.00 год.в м. Радивилів. Центральний майдан міста.

Нагородження і Гала-концерт переможців Всеукраїнського фестивалю-конкурсу козацької пісні ″ Встань, козацька славо! Засвіти знамена!″

 13-14 червня  плануюється проведення заходів на території НІМЗ “Поле Берестецької битви” козацькими громадсько-патрітичними організаціями із м. Луцьк, Рівне, Радивилів, Костопіль та ін.

За інформацією http://www.berestechko.org/

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

Рівненщина: депутата Корецької районної ради судитимуть за корупцію

На Рівненщині працюють над створенням цифрової інвестиційної карти

Рівненщина: Зарічненська селищна рада “попалася” на антиконкурентних діях

Для чого облраді «переділяти» Рівненщину

В обласній раді з‘явилась нова депутатська групаtomat_green-01

711 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

три × два =