02428016_n2На жаль, задуха риби не рідкість для Рівненщини, особливо в літню пору. Так як погода мінлива, а температурні показники скачуть то вгору то вниз, а цього місяця температурні показники надвисокі, тому й  можливість виникнення такого процесу як задуха вкрай висока.
 Влітку такі процеси не рідкість, проте не варто одразу бити на сполох чи створювати безпідставну паніку й вважати, що це якесь відхилення від норми. Усім відомо,  що ряд водойм у літній період внаслідок процесів гниття майже повністю втрачають розчинений у воді кисень. Також  попадання у водойми різних побутових відходів та змивання з полів родючого шару й добрив сприяють масовому розмноженню водоростей. Поки водорості живуть, вони приносять певну користь: видаляють шкідливі домішки, збагачують воду киснем. Загинувши, водорості засмічують водойму. Під час процесу гниття кисню витрачається більше, ніж виділяється, а водні біоресурси дуже чутливі до різких змін. Основною ознакою задухи є гнилистий запах води, а також наявність живих організмів на поверхні водойми. Найрозповсюдженішими та найдієвішим методом боротьби з задухою є аерація (насичення) води киснем, використовуючи для цього мотори човнів, мотонасоси, підвісні мотори, пожежні насоси. Також доцільно приміняти компресори, котрі нагнітають повітря безпосередньо у воду.
Рівнерибоохорона звертається до усіх рибалок-любителів, а також  до користувачів водних угідь, аби вони були уважні та вели спостереження за екологічним станом водойм, адже лише спільними зусиллями ми можемо не допустити масовому знищенню рибних запасів України. Також просимо повідомляти про будь-які ознаки задухи або зміни екологічного стану водойм Рівненщини управління  Рівнерибоохорони за телефоном гарячої лінії (068) 833-95-26, (0362) 63-39-32.
Повідомляє прес-служба Рівнерибоохорони
588 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × два =