e8d6ecd9dcd70f1b1d07572541c1f9b0Голова Рівненської обласної ради Володимир Ковальчук підписав розпорядження про звільнення директора комунального закладу «Дубенський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів» Юрія Горбачука. Причина звільнення – виявлені численні порушення в роботі закладу та його керівника.

Нагадаємо, що у будинку-інтернаті, після скарг на його керівника, два місяці працювала спеціальна комісія у складі депутатів обласної ради та активістів. Як результат, перевірка встановила, що Юрій Горбачук неефективно використовував майно закладу, неналежно організовував роботу будинку-інтернату, не виконував рішення обласної ради, а в самому закладі порушувались права підопічних.

Зокрема, члени комісії встановили, що в інтернаті діє кімната, де ізолювали підопічних, які провинилися: не виконали вказівки працівників, лихословили, зловживали алкоголем чи без дозволу покинули територію закладу. Закривали у цій кімнаті пенсіонерів та інвалідів по декілька днів.

Крім того, встановлено факти, що списані будівлі та комбайн СК-5 «Нива», що обліковувались на балансі будинку-інтернату, не були розібрані й оприбутковані, як того вимагало рішення обласної ради, натомість використовуються впродовж багатьох років у … приватному господарстві родичів директора. Також з’ясувалося, що Юрій Горбачук використовував у власних цілях на будівництві недієздатних і підопічних неврологічного відділення.

Паралельна перевірка обласної фінінспекції встановила порушення фінансової дисципліни, зокрема щодо реалізації матеріальних цінностей, списання майна, надання окремим жителям м. Дубно послуг з водопостачання та прибудинкової території за відсутності дозвільних документів на здійснення вказаних видів діяльності й інше.

За словами голови комісії, першого заступника голови обласної ради Миколи Драганчука, Дубенською міжрайонною прокуратурою нині здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні по можливих фактах зловживань службовим становищем посадовими особами Дубенського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів. Зокрема, як повідомив Микола Драганчук, щодо розпорядження матеріально-технічними цінностями та відчуження земельних ділянок.

Зважаючи на виявлені порушення, голова обласної ради Володимир Ковальчук підписав розпорядження про дострокове припинення контракту з Юрієм Горбачуком та звільнення його з посади директора. Також у документі йдеться про призначення заступника директора Дубенського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів Володимира Повха тимчасово виконуючим обов’язків директора.

– Я постійно наголошую, що завжди стоятиму на захисті інтересів громадян. До нас звернулися працівники Дубенського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів з тим, що в закладі порушуються права людей, а керівник зловживає службовим становищем. Тож я ініціював службову перевірку та створення спеціальної комісії обласної ради, яка й виявила численні порушення в роботі закладу та його директора. Це і недостатнє харчування у закладі, і замикання підопічних на декілька діб у так званій виховній кімнаті, і використання душевнохворих для примусових робіт, і незаконна передача землі, якою користувався заклад, родичам Юрія Горбачука. І це далеко не всі порушення. Тому й підписав розпорядження про звільнення Юрія Горбачука та звернувся до правоохоронних органів, аби ті дали правову оцінку діяльності керівника закладу, – підсумував Володимир Ковальчук.

Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

На Рівненщині за організацію підпільного бізнесу правопорушник сплатив до бюджету максимальний розмір штрафу

Перевищення епідпорогу зафіксовано лише у двох районах Рівненщини

На Рівненщині чоловік вдарив себе шилом у серце

На Рівненщині судитимуть старателів

Рівняни можуть отримати 250 тисяч євро на транскордонний проект

НА РІВНЕНЩИНІ ОПЕРАТИВНИКИ ЗАТРИМАЛИ СЕРІЙНИХ КРАДІЇВ

На Рівненщині крайова команда УНСО провела недільні тренування

До Рівненщини з’їдуться слабозорі дзюдоїсти з усієї України

В Рівному активістів вчитимуть писати проекти та управляти в неурядових організаціях

Підприємства Рівненщини впроваджують міжнародні стандарти якості

609 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × чотири =