Ще у січні 2016 року Новини по-рівненськи повідомляли, що Дубенську виховну колонію мають закрити. На той момент остаточної долі установи ніхто не знав, говорили про закриття або ж перепрофілювання. Звісно, тоді у січні 2016-го, 180 чоловік персоналу надіялись, що установа лишиться виховною, або ж її адаптують під дорослих засуджених, бо ж у місті Дубно для працівників колонії альтернативної роботи допоки немає. Однак надії пенітенціарії не виправдались.
13 вересня уряд схвалив розроблену Мін’юстом концепцію подальшого реформування пенітенціарної системи, яка передбачає в тому числі і консервацію деяких установ.
Як повідомляє Мінюст,  запланована оптимізація установ відбування покарань стане важливим засобом економії державних коштів.
«Для економії бюджетних коштів ми пропонуємо законсервувати 13 установ, які наповнені від 8% до 44%. Це рішення дасть можливість вже наступного року зекономити понад 70 млн грн бюджетних коштів», – резюмувала Наталія Севостьянова.
Серед установ, які законсервують і Дубенська виховна колонія.Якщо чесно, то всім вже байдуже, люди стомились працювати стільки часу у невизначеності. Дуже багато звільняється, шукають іншу роботу, багато йдуть в армію. Є такі, які чекають звільнення, щоб отримати вихідну допомогу“, – каже працівник Дубенської колонії, який воліє не називати свого імені, та саркастично додає: “Саме головне питання в установі – це підготовка до зими, заклеювання вікон“.
Нині в установі близько 130 чоловік персоналу, орієнтовно 110 доведеться покинути роботу у зв’язку з консервацією.
Поки доля установи не була визначеною, засуджені в установу майже не прибували, від так на сьогодні там відбуває покарання семеро вихованців. Коли розпочнеться процес консервації їх переведуть до інших установ.
Вікторія Малецька
фото надали власні джерела
961 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

пять + 11 =

НОВИНИ