У неділю, 31 травня, у селі Сварицевичі Дубровицького району відбудеться обласний відкритий фестиваль народного мистецтва «Водіння куста».

Такий захід щорічно проводиться саме в цьому селі на 50-й день після Пасхи.

«Водіння куста» – це обряд, який проходить у свято Трійці, за традицією, що збереглася в селі Сварицевичі. В цей день доросле населення іде до храму. Після служби  на могили  рідних приносять лепеху – «клечання» і оплакують померлих – «голосіння». А молодь готує «кусти» – гурти дівчат, які ходитимуть від хати до хати з привітаннями та обрядовими «кустовими піснями».

 На фестиваль з’їдуться учасники з Березнівського, Володимирецького, Дубровицького, Зарічнецького, Рокитнівського та Сарненського районів. Глядачі матимуть змогу побачити   обрядове дійство «Водіння куста», народний танець, почути хоровий, вокальний спів.

Початок дійства о 12 годині.

Свято організоване за сприяння управління культури і туризму ОДА, обласного центру народної творчості та відділу культури і туризму Дубровицької РДА.

Організатори стверджують, що метою фестивалю є відродження та збереження багатовікової спадщини Поліського краю, народних звичаїв та обрядів, автентичного фольклору в піснях, народному музикуванні, дійстві, костюмах, етнографічній атрибутиці.

Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”

Рівненська ОДА розподілила 110 мільйонів в прямому ефірі (+список об’єктів)

Танцювальний клуб “Флеш” у Рівному презентує SENSATION OF DANCE

У Рівному оголошено конкурс ескізів пам’ятника Героям «Небесної сотні» та полеглим в АТО українським воїнам

tomat_green-01

Теґи:
368 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

девятнадцять − чотири =