Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук:
«…Ніщо не зупинить ідеї, час якої настав».
Ну що ж, на Здолбунівщині, як то кажуть, «перший пішов».
Буквально декілька хвилин тому закінчилися парафіяльні збори (відповідно до п.9,10 Статуту) релігійної громади Казанської Ікони Богоматері парафії Рівненської єпархії Української Православної Церкви села Урвенна Здолбунівського району.
На зборах розглядалося питання щодо переходу вищезазначеної релігійної громади до єдиної, помісної, канонічної (визнаної Константинополем) Православна Церква України (тобто приймалося рішення про зміну підлеглості).
Присутні – 58 членів релігійної громади. «За» перехід в ПЦУ – 58 осіб, присутніх на парафіяльних зборах (одноголосно, відповідно до Статуту УПЦ, членство в релігійній громаді НЕ фіксоване). Рішення прийнято.
Наразі немає позиції стосовно рішення, прийнятого на парафіяльних зборах, настоятеля храму о. Андрія (Остапюка). Він або підтримає прагнення і волевиявлення своєї пастви, разом з нею приєднався до Православної Церкви України та надалі залишатиметься правити у храмі Казанської Ікони Богоматері села Урвенна, або громада буде просити Рівненську єпархію призначити їй нового настоятеля.
Напередодні великого державного свята Дня соборності України щиро вітаю Урвенську громаду з мудрим рішенням. Рівно 100 років тому відбувся історичний факт, який засвідчив, що наш народ прагне єдності, незважаючи на бажання ворогів протиставити українців один одному. Сьогодні приклади такої ж єдності демонструють релігійні громади Здолбунівщини, свідомо ухвалюючи рішення про приєднання до єдиної помісної Православної Церкви України. Переконаний, приклад Урвенної надихне інших. Єдиній церкві на Здолбунівщині – бути!
Теґи:   
492 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

три + 12 =