фото ілюстративне з мережі Інтернет

фото ілюстративне з мережі Інтернет

В Здолбунівському районі склалась напружена епідемічна ситуація з вірусного гепатиту А. Після періоду відносного благополуччя відмічається значне підвищення рівня захворюваності. Для даної інфекції характерна циклічність багаторічної динаміки (періодичні чергування підйомів та спадів захворюваності спостерігаються з інтервалом від 3 до 10 років). В районі з 2005 року відмічалось зниження захворюваності, а з 2009 року захворювання реєструвались у вигляді поодиноких спорадичних випадків, що сприяло передумовам до різкого підйому захворюваності.
За 8 місяців поточного року зареєстровано 27 випадків вірусного гепатиту А, що становить 47,1 на 100 тисяч населення (за аналогічний період минулого року – 1 випадок / 1,7 на 100 тисяч населення). Показник захворюваності є найвищим в області та перевищує середньообласний показник (4,5 на 100 тисяч населення) в 10 разів. Із зареєстрованих в області 52 випадків захворювань вірусним гепатитом А 51,9 % припадає на Здолбунівський район. Хворіє переважно сільське населення (96,3%). Захворювання реєструвались в семи населених пунктах: с. Копитків – 9 випадків, с. Степанівка – 6 випадків,  с. Здовбиця та с. Дермань Друга – по 4 випадки, с. Івачків – 2 випадки,  с. Мар`янівка та м. Здолбунів- по 1 випадку.
Питома вага дітей до 17 років становить 44,5 % від загального числа захворілих (12 випадків / 97,2 на 100 тисяч населення). Найвища інтенсивність епідемічного процесу спостерігається серед дітей вікових груп від 5 до 9 років (5 випадків / 137,6 на 100 тисяч населення) та від 10 до 14 років (6 випадків / 195,4 на 100 тисяч населення).
Зараження вірусним гепатитом А найвірогідніше реалізовувалось контактно-побутовим шляхом передачі. При вірусологічному дослідженні питної води із епідемічних осередків антигену вірусу гепатиту А не виявлено (досліджено 22 проби).
З приходом осені ризик захворіти на вірусний гепатит А зростає, так як для даної інфекції характерна осінньо- зимова сезонність і саме в цей період активізуються шляхи передачі вірусу.

Про це повідомляє помічник лікаря – епідеміолога Здолбунівського районного лабораторного відділення Рівненського міжрайонного відділу ДУ „Рівненський ОЛЦ МОЗ України” Місюра І.М.

1 312 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

три × 5 =