Наближаються свята, рівняни активно складають плани на святкові вихідні. Поміж святкування дома та у розважальних закладах популярним місцем для зустрічі Нового року є оренда будинків і квартир.
У Минулому році нас зібралась дуже велика компанія. Ми орендували цілий будинок за містом. Це було дуже велело і дійсно по-новорічному“, – ділиться враженнями рівнянка Оксана. 
«Бажаючих у новорічні свята орендувати помешкання дуже багато. Популярністю користуються будинки у яких є сауни, альтанки та мангали», – розповідає Новинам по-рівненськи директор агентства нерухомості «Асоль» Ольга Осіпчук.
Пропозиції та оголошення рівняни та гості міста, зазвичай, шукають у соціальних мережах та на спеціалізованих сайтах. Гарно себе, у цьому плані, зарекомендував сайт DOM.RIA.com, адже поміж інших оголошень є публікації з поміткою «перевірено», що дозволяє вберегти кошти орендарів від шахрайських схем.
Подобова оренда помешкання досить популярна протягом круглого року. Під час новорічно-різвяних свят це  ще й досить прибуткова справа.
«Якщо говорити про цінову політику то у період з 30 грудня по 02 січня оренда квартир стартує від 5000 тисяч, будинків від 10 до 35 тисяч», – зазначає Ольга Осіпчук.
Утім, у цей період охочих орендувати значно більше ніж охочих «здавати житло».
«Гучні гуляння з великою кількістю алкоголю часто закінчуються не зовсім адекватною поведінкою. Орендодавці не хочуть зайве ризикувати благоустроєм помешкання та наживати собі зайвих проблем», – розповідає директор агентства нерухомості «Асоль». – «У Рівному є квартири та будинки із зовнішніми камерами відеоспостереження. Але для міста це скоріше виключення ніж правило. Насправді це досить зручно: власники житла бачать хто увійшов до помешкання і хто вийшов, прихопила людина з собою до прикладу телевізор чи ні».
Небезпеки чатують не лише на орендодавців, а й на орендарів, як відомо у період свят активізуються шахраї. Схем, за якими працюють аферисти, безліч.
Найпопулярніша – це вимагання частини оплати до моменту підписання договору чи вашого безпосереднього заселення у квартиру. У якості «приманки» шахраї використовують надміру низькі ціни, від так, бажаючі зекономити зрештою лишаються коштів і не мають де жити.
Якось я перерахувала завдаток у 600 грн за оренду квартири у Львові.  Оголошення знайшла через Інтернет. Телефон орендодавця був вимкнений, на зв’язок він так і не вийшов», – розповідає рівнянка Тетяна.
Юристи відмічають, що у подібних випадках кошти повернути майже нереально. Саме тому, рекомендовано уникати  будь яких «заочних» фінансових рухів, адже ви ніколи не матимете гарантії, що перерахувавши кошти ви заселитесь у обране помешкання.
«Якщо вам пропонують  за гроші бази контактів квартир, які начебто здаються, від одноденних фірм-посередників, то це афера. Як правило бази липові». –  застерігає директор агентства нерухомості «Асоль» Ольга Осіпчук.
Та навіть, якщо ви маєте справу не з шахраями, завжди є ризики натрапити на недобросовісних орендодавців.
«Найбільшою гарантією вашої безпеки є укладання договору. У випадку проблем, без письмового договору ви не зможете відстояти свої права», – наголошує Ольга Осіпчук.
Попри те, що про необхідність укладання договору відомо усім, усна домовленість лишається найпопулярнішим методом оренди житла.
Під час пошуку помешкання варто визначитись з основними вимогами: наявність холодильника, телевізора, Wi-Fi  і т.д. У присутності власника квартири переконайтеся, що усе є на місці та справно працює. Нині, кожен гаджет оснащений камерами, тому не полінуйтеся і сфотографуйте помешкання до вашого безпосереднього вселення. У випадку необ’єктивних претензій у вас буде фотодоказ того, що квартиру ви залишаєте у тому статі в якому у неї заселялися.
Пам’ятайте, ніколи і нікому не залишайте свій паспорт! Ніхто не має права вимагати ваш документ для збереження на час вашого проживання в орендованому помешканні.
«Бувають різні випадки, різні люди. Якщо ви орендуєте цілий будинок, уточнюйте у орендодавця, що входить в орендну плату, а за що доведеться заплатити окремо», – відмічає директор агентства нерухомості «Асоль» Ольга Осіпчук.
А ще, не відкладайте пошук помешкання на останній день і дійте завчасно. Особливо це актуально для періоду Новорічних свят
Якщо ж процес пошуку будинку чи квартири та укладання договору для вас надто проблематичний, ви завжди можете звернутись за допомогою до ріелторів.
на правах реклами
296 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 2 =