Загрозливою є ситуація щодо безпечної експлуатації внутрішньобудинкових систем газопостачання та газового обладнання житлового фонду міста Рівне.
Невтішні факти повідомила на оперативному засіданні комісії з питань ТЕБ та НС начальник відділу нагляду на об’єктах підвищеної небезпеки та гірничого нагляду Управління Держпраці у Рівненській_області Наталія Токарець. Фахівець розповіла про стан димових та вентиляційних каналів житлового фонду міста, укладання головами ОСББ договорів з ПАТ «Рівнегаз» на проведення обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання та навчання голів ОСББ на знання Правил безпеки систем газопостачання.
Про нагальність цього питання говорить сумна статистика: в поточному році в Рівненській області сталася аварія, пов’язана з використанням газу в побуті (07.01.2017 в житловому будинку Здолбунова), під час якої отруїлися п’ять осіб, в т.ч. троє дітей.
В 2016 році сталося 2 аварії, пов’язані з використанням газу в побуті, внаслідок чого травмувалися 4 особи, в т.ч. 2 – смертельно.
Наталія Токарець роз’яснила, що в Рівненській області, в т.ч. і в Рівному, перевірку стану газового обладнання житлових будинків здійснює газорозподільне підприємство ПАТ «Рівнегаз» (оператор газорозподільної системи) шляхом виконання технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання, в т.ч. і планового.
Власники (балансоутримувачі, управителі, інші особи), на балансі чи в управлінні яких знаходяться багатоквартирні будинки чи гуртожитки, укладають з ним акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін відносно їх внутрішньобудинкових систем газопостачання. Власники систем відповідають за експлуатацію цих мереж та їх складових, забезпечують належну їх експлуатацію згідно з чинним законодавством, зокрема Правилами безпеки систем газопостачання, або укладають відповідний договір із суб’єктом господарювання, який має дозвіл на виконання таких робіт. Утримання димових та вентиляційних каналів житлових будинків забезпечується власниками (балансоутримувачами, управителями, іншими особами), на балансі чи в управлінні яких знаходяться багатоквартирні будинки чи гуртожитки.
На даний час більшість керівників ОСББ та ЖБК (житлово-будівельні кооперативи) ігнорує вимоги Правил безпеки систем газопостачання, зокрема і в частині обстеження димоходів та вентиляційних каналів житлових будинків.
Відповідно до інформації ПАТ «Рівнегаз» станом на жовтень 2017 року по м. Рівне:
Із 1336 багатоквартирних житлових бунинків Рівного лише в 331 (25%) обстежено димоходи та вентиляційні канали Основна кількість будинків, в яких не виконуються роботи – це ОСББ та ЖБК. Власники (балансоутримувачі) лише 188 житлових будинків уклали договори на планове технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання з ПАТ «Рівнегаз».
Загалом цього року «Рівнегаз» провів планове технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у 31,6 тис. абонентів, у т.ч. в 15,9 тис. абонентів багатоквартирних житлових будинків. Газовики виявили численні порушення:
 несправність газового обладнання та приладів – 823 одиниці;
 самовільне встановлення обладнання – 281 одиниця;
 відсутність тяги та втручання в димоходи та вентиляційні канали – 509 одиниць.
Проблемними є питання:
 не проводиться в повному обсязі перевірка та прочищення димових і вентиляційних каналів газифікованих багатоквартирних житлових будинків;
 допускається експлуатація димових та вентиляційних каналів житлових будинків з пошкодженими оголовками;
 не забезпечується належне утримання ввідних газопроводів у справному стані, а саме: не на всіх житлових будинках виконано антикорозійне фарбування газопроводів;
 не в усіх випадках власники забезпечують доступ до приміщень (квартир) та мереж та не надають всебічну допомогу працівникам газового господарства під час виконання ремонтно-відновлювальних робіт, проведення ними технічного обслуговування об’єктів і мереж газопостачання та газового обладнання.
Про це повідомляє управління Держпраці у Рівненській області
621 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × два =