24 березня поблизу міста Радивилів на сільськогосподарському полі під час проведення земляних робіт було виявлено 21 вибухонебезпечний предмет часів Другої Світової війни. Небезпечне місце було взято під охорону працівниками міліції.

На наступний день, на місце події прибула група піротехнічних робіт ГУ ДСНС України у Рівненській області. Фахівці встановили, що це касетні авіабомби СД-1 часів Другої Світової війни. В ході обстеження прилеглої території було додатково виявлено ще 78 боєприпасів цього ж маркування та одну запалювальну авіаційну бомбу. Загалом було виявлено 99 касетних авіабомб СД-1 німецького виробництва та радянську авіабомбу.

4544454

Слід додати, що касетні бомби — авіабомби і артилерійські снаряди, складаються з виштовхувального заряду і сотень вибухонебезпечних малих бойових елементів. Ці елементи розкидаються великою територією. Радіус ураження понад 200 метрів. Далеко не всі з них вибухають при ударі. Нерідко вони залишаються в бойовому стані багато років, представляючи загрозу для мирного населення.

4544455

Того ж дня, групі піротехніків поступила заявка у село Крупець цього ж району. У  приватному господарстві під час проведення земляних робіт було виявлено 1 вибухонебезпечний предмет. Під час обстеження території було виявлено 1 мінометну міну калібром 82 мм та 1 гранату РГД-33 часів Другої Світової війни.

26 березня піротехніки ДСНС всі виявлені боєприпаси вивезли на спецавтомобілі у безлюдне місце та успішно знешкодили.

Повідомляє ГУ ДСНС України у Рівненській області

431 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

один × 3 =