У Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрили нову експозицію – «Творці історії», яка є однією з історичних сторінок боротьби наших земляків за волю та незалежність.
Ініціатором створення виставки став голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.
Експонати виставки – знаряддя самооборони, військове спорядження, фрагменти боєприпасів, зброя, документи та світлини учасників подій Революції Гідності та антитерористичної операції.
Серед них – унікальний трофейний щит жителя Луганщини Івана Бітька із зображенням Тараса Шевченка з київського Майдану. Для експонування на виставці його було передано на Рівненщину.
«Знаково, що відкриття виставки відбувається у рамках відзначення Дня Соборності України. Адже нині бійці в зоні АТО так само відстоюють не лише незалежність, а й соборність України. Зараз ми маємо бути особливо згуртованими. І я переконаний, що підписавши Меморандум між Рівненщиною та Луганщиною ми заклали міцний фундамент для нашої подальшої співпраці», – зазначив Олексій Муляренко під час відкриття виставки.
Голова ОДА висловив впевненість, що пройде не так багато часу і наша держава знову буде соборною і цілісною. «Впевненість у цьому вселяють подвиги тих людей, яким присвячена ця інсталяція. І сподіваюся, що цього року до експонатів виставки додадуться ті, що будуть символізувати нашу перемогу і закінчення війни», – наголосив Олексій Муляренко.
Світлу пам’ять загиблих творців історії присутні вшанували хвилиною мовчання.
Під часу огляду експозиції Олексій Муляренко також поспілкувався із рідними загиблих Героїв.
Нагадаємо, виставку створено за матеріалами, зібраними жителями області. Над її створенням працювала робоча група у складі музейників, істориків та краєзнавців.А проект оформлення зали розробив місцевий художник Олексій Огонь.
Виставка працюватиме у музеї на постійній основі.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
398 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 − шість =

НОВИНИ