В кінологічному центрі поліції Донецької області (Маріуполь) відбулася ротація зведеного загону кінологів, які допомагають колегам із зони АТО забезпечувати безпеку в прифронтовому регіоні. В результаті співпраці з початку року за участі чотирилапих помічників поліції було вилучено понад 4 тисячі боєприпасів та майже 20 кг вибухівки, розкрито 78 злочинів.
У відрядження приїхали 9 службових собак з кінологічних центрів Закарпаття, Рівного, Чернівців, Тернополя, Вінниці, Полтави та Сум. П’ять з них натреновані на пошук зброї, боєприпасів та вибухівки, ще три пса – розшукові та один фахівець з виявлення наркотиків.
Перед початком служби собаки показали свою майстерність, пройшовши тестування. Найближчий місяць кінологи та їхні вихованці будуть нести службу по всій Донеччині – на блокпостах, залізничних та автовокзалах, виїжджати на місця злочинів та шукати зниклих людей.
Таким чином за допомоги доданих сил кожен територіальний підрозділ буде посилено кінологічними групами, адже є ситуації, в яких допомога «нюхачів» є безцінною та рятує життя людей.
Так, з початку року за допомоги службових собак з незаконного обігу було вилучено 18 одиниць вогнепальної зброї, 149 вибухових пристроїв, понад 4 тисячі боєприпасів та близько 20 кг вибухівки.
6 разів помічники поліцейських виїжджали на замінування, обстежували територію, при цьому жодне з них не підтвердилося.
За безпосередньої участі чотирилапих «детективів» було розкрито 78 злочинів, а також вилучено майже 12 кг наркотиків та виявлено труп.
Так, у прифронтовій Волновасі вівчарка знайшла зниклу дитину, а у Краматорську службовий пес допоміг розкрити крадіжку.
Нагадаємо, сьогодні в кінологічному центрі поліції Донеччини працює 12 службових собак, здатних виконувати надскладні завдання щодо затримання злочинців, пошуку людей, виявлення заборонених речовин тощо.
Повідомляє відділ комунікації поліції Донецької області

648 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

один × три =