middle_313Попри несприятливі посушливі цьогорічні весну та літо, лісівники Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства здійснили значну роботу з контролю за збором дикорослих ягід та грибів – побічним лісокористуванням. Цей вид лісокористування дає змогу залучати додаткові кошти у місцеві бюджети і використовувати їх для розвитку лісової галузі.

З початку року лісогосподарські підприємства Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства видали лісових квитків суб’єктам підприємницької діяльності на заготівлю 1105,6 т чорниці, 650 т ожини, 42,5 т лікарської сировини, 46 т горобини звичайної, 12,5 т білих грибів, 28,1 т лисичок, також видавалися лісові квитки на заготівлю брусниці, обліпихи, журавлини.

Кошти від заготівлі грибів, ягід та лікарської сировини надходять до місцевих бюджетів. Таким чином цьогоріч місцеві скарбниці поповнилися на більш як 1,1 млн грн. Не менш як 50% з цих коштів у подальшому буде спрямовано на розвиток лісової галузі краю.

Відомо, що збір, заготівля (в тому числі купівля у населення) дикорослих плодів, ягід, лікарських рослин та іншого, або продуктів їх переробки для потреб комерційної та виробничої діяльності проводиться в порядку спеціального використання на основі лімітів, затверджених органом виконавчої влади, та дозволів (лісових квитків), виданих постійними лісокористувачами.

 

Для забезпечення постійного контролю в галузі охорони і збереження побічних лісових ресурсів в процесі їх заготівлі на території держлісфонду в обласному управлінні відбувалися засідання робочої групи з контролю за виділенням та використанням лімітів заготівлі та справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань.

Повідомляє  Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

СКОЇВ ДТП ТА ЗНИК З МІСЦЯ ПОДІЇ

РОЗБІЙНИЙ НАПАД НА РІВНЕНЩИНІ ПРАВООХОРОНЦІ РОЗКРИЛИ ПРОТЯГОМ ДОБИ

 День Гідності та Свободи на Рівненщині вшанували загиблих Героїв Небесної Сотні

На Рівненщині засуджені виготовляють вольєри

У Рівному триває конкурс «Здай батарейку — подбай про майбутнє»

Чергові «наркотичні» смаколики не потрапили до засуджених Городищенської колонії

На Рівненщині стартував арт-проект «Євромайдан в об’єктиві рівнян»

У РІВНОМУ СПЕЦПРИЗНАЧЕНЦІ ОПЕРАТИВНО ЗАТРИМАЛИ ЧОЛОВІКА ЗІ ЗБРОЄЮ

НА РІВНЕНЩИНІ ЗАТРИМАЛИ ГРУПУ ЗЛОВМИСНИКІВ, ЯКІ СКОЇЛИ ПОНАД 30 КВАРТИРНИХ КРАДІЖОК

tomat_green-01

Теґи:   
694 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

тринадцять + 14 =