487Боротися з підпалами лісу відразу у трьох лісових кварталах Новоставського лісництва довелося у ніч з 19 на 20 червня 2016 року державній лісовій охороні ДП «Клеванський лісгоп» разом з рятувальниками та місцевими мешканцями.

Те, що пожежі в лісі невипадкові – немає сумнівів у головного лісничого лісгоспу Михайла Квятковського.

–                     За ніч вогнем знищено 2,2 гектари хвойного лісу у Новоставському лісництві і 0,3 га самосіву на замлях запасу Жобринської сільської ради. Ми не встигали гасити в одному місці, як помічали загоряння вже в іншому. Таке враження, що хтось йшов і зумисне підпалював ліс. У цьому ми підозрюємо лісокрадів з сусідньої Волинської області. Саме з цим злочинним угрупування, яке краде дуб, активно бореться наша лісова охорона, – розповів Михайло Квятковський.

З початку року лише у Новоставському ліснитві зафіксовано 7 випадків незаконної рубки дуба, чим завдавдано збитків на понад 200 тисяч гривень. Лісова охорона лісгоспу неодноразово ловила на гарячому крадіїв, яких передавала правоохоронцям. Однак поки жодна справа не передана до суду, лісокрадів не покарано, збитки державі не відшкодовано.

Тому злодії поводяться чим далі, тим нахабніше. В одній з соціальних мереж вони створили групу «Лісовий бізнес», де виставляли фото вкрадених дубів, хвалился отриманими прибуткам.

І минулими вихідними від погроз перейшли до дій. У старшого майстра лісу Новоставського лісництва, майстерська дільниця якого саме там, де траплялися крадіжки дуба і він неодноразово брав участь у рейдах із затримки лісокрадів, у ніч з 18 на 19 червня 2016 року невідомі намагалися підпалити автомобіль. Він був у гаражі поруч з будинком. Лише щасливий випадок врятував родину лісівника, у якого двоє маленьких дітей та вагітна дружина, від трагедії. Зловмисники намагалися підпали автомобіль, обладнаний газовим балоном, обливши його з двох боків займистою рідиною. Однак, на щастя, вогонь не розгорівся і авто не вибухнуло. Про цей факт повідомлено правоохоронців . Злочинців розшукують.

2_15

 

А от одного з паліїв лісу лісівники затримали відразу на місці злочину і передали поліції. Ним, як і очікувалося, виявився мешканець сусідньої Волинської області, звідки власне і вся злочинна банда, яка займається крадіжками дуба та території Клеванского лісгоспу.

Прикметно, що на боротьбу з вогнем у лісі вийшли не лише працівники лісової охорони та рятувальники, яких викликали лісівниками, а й мешканці сусдніх сіл. Попри святковий вечір, кілька десятків людей до пізньої ночі допомагали гасити вогонь.

–                     Дуже хвилювалися за людей, щоб з ними нічого не трапилося, постійно перевіряли, чи всі є, чи ніде ніхто не відстав чи загубився, – пригадує Михайло Квятковський, який з усіма гасив пожежі у лісовому масиві.

На жаль, від вогню постраждав і рекреаційний пунк, який лісівники спеціально облаштували для місцевих мешканців. Від деревяної бесідки лишилося лише згарище, де досі видно місце підпалу.

У Новоставському лісництві, де пройшла низова пожежа, після обстеження і відповідних дозволів доведеться проводити суцільну санітарну рубку. Тодій й будуть остаточно пораховані завдані збитки.

 

Лісівники розповідають, що насправді шкоду від вогню, яка завдана екології, неможливо оцінювати матеріально. А от на створення нових лісів на місці пожежі доведеться витратити чимало коштів.

Нині працівників державної лісової охорони залишаються сам на сам у боротьбі за майбутнє наших лісів. Тому сподіваються на ефективну допомогу поліції, яка знайде та покарає винних, щоб іншим була наука.

3_11

Повідомляє прес-служба Рівненського ОУЛМГ

Теґи:     
830 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

вісім + десять =