Вчора працівники “Зірненського спиртзаводу” перекрили міжнародну трасу Київ – Чоп на Рівннещині.
У такий спосіб вони хочуть привернути увагу громадськості та влади до проблем, які виникли на Державному підприємстві «Укрспирт», частиною якого є їх завод. До такої акції вдалися і їх колеги зі Льовова, Тернополя, Івано-Франківська, Чернігова, Сум та інших міст України, де є підприємства «Укрспитру».
А все тому, пояснює керівництво «Зірненського спиртового заводу», що через дії органів фіскальної служби та органів державної виконавчої служби, заблоковано роботу ДП «Укрспирт», яке є на сьогодні єдиним виробником спирту етилового. «Укрспирт» генерує сплату акцизного податку від цілої лікеро-горілчаної промисловості України, а це понад 760 млн. грн. на місяць надходжень до держбюджету.
Через блокування рахунків підприємства нині гостро стоїть питання виплати заробітної плати 5 000 працівникам ДП «Укрспирт». Оскільки виробничі потужності знаходяться в сільській місцевості по всій території України, ситуація загрожує соціальним вибухом та пікетами під стінами Кабінету Міністрів України.
Про це говорить і головний інженер ДП «Зірненський спиртовий завод» Ігор Микитюк.
Ми перекрили сьогодні рух на міжнародній трасі, щоб нас почув уряд. Якщо нас не почують, ми будемо протестувати під кабміном і адміністрацією президента.
Голова первинної профспілки ДП «Зірненський спиртовий завод» Валентина Галайчук каже, що хоча зараз їх завод і працює в штатному режимі, є побоювання, що через закриття рахунків, вони не зможуть відгружати продукцію та зупиняться.
Це означає, що робота заводу буде повністю паралізована, у тому числі і робота аграрного сектору області, адже завод не зможе зробити закупок зернових. В бюджети сільської ради і району не надходитимуть кошти. Без роботи залишаться 130 працівників, 80% з яких люди з села, де знаходиться підприємство. Сьогодні наше керівництво робить все можливе, щоб завод працював і далі. Ми віримо у справедливість і переконані, що українського виробника потрібно підтримувати, а не блокувати його роботу.
На Зірненському спиртзаводі, історія якого нараховує уже більше сотні років, працюють цілі сімейні династії. Одна з них – родина Віри Самчук. Жінка пропрацювала тут 30 років. Вона розповідає, що ця робота єдиним джерелом доходу для усієї сім’ї.
На цьому заводі моя мама колись працювала, я працюю, чоловік і донька. Для чого вона харчовий інститут закінчувала, щоб їхати в Польщу? Моя сім’я не хоче їхати в Польщу на заробітки, а хоче працювати тут у своєму селі. Я навіть не хочу припустити, що завод може закритися.
Блокування рахунків «Укрспирту» вже поставило під загрозу зриву виконання міжнародних контрактів з Туреччиною, Польщею, Угорщиною та Азербайджаном по експорту спирту, та зрив поставок спирту для вітчизняних виробників лікеро-горілчаної продукції. Неспроможність ДП «Укрспирт» здійснювати поточну операційну діяльність ТА закуповувати зерновІ у вітчизняних фермерів в передумовах збору урожаю боляче вдарить і по українських аграріях.
Зупинка виробництва вітчизняного спирту призведе до зростання цін на алкогольну продукцію та експансію безконтрольного тіньового ринку. Аби не допустити цього профспілкапи “Укрспирту” було підготоване звернення до Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, в якому просять втрутитися в ситуацію, взявши її під особистий контроль та розблокувати діяльність ДП «Укрспирт». Якщо ж очільники не відреагують, трудові колективи мають намір їхати в Київ та блокувати урядовий квартал.
Руслана Броновицька 
736 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 + 15 =

НОВИНИ