Пілотний проект із забезпечення прав затриманих «Custody Records», який презентували учора 16 жовтня у третьому місті України – Сарнах – запозичений досвід поліції Великої Британії. Як працює проект та роль кожної служби, обговорили під час круглого столу за участі поліції, прокуратури, центру безоплатної допомоги та органів юстиції.
Спеціально навчені фахівці – інспектори поліції з дотримання прав людини, яких називають «другими адвокатами», опитують затриманих, коли той тільки прибуває до ІТТ, контролюють надання їм правової та медичної допомоги. Завдяки цілодобовому відеонагляду поліцейські контролюють якість надання затриманим харчування, побачень, а також контакту з правоохоронцями.
Якщо при інтерв’юванні інспектору стає відомо про порушення прав, він збирає матеріали та направляє їх до органів прокуратури та внутрішньої безпеки Нацполіції, які, в свою чергу, проводять власне розслідування.
Проект працює у пілотному режимі лише в трьох ізоляторах тимчасового тримання в Україні. Ініціатори планують, аби система відеонагляду з’явилася у кожному відділі чи відділені поліції для контролю за дотриманням прав людини від часу фактичного затримання особи.
Повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області
511 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

два × 3 =