Нещодавно працівники кримінальної міліції у справах дітей спільно з оперативником сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Костопільського райвідділу провели відпрацювання в місті Костопіль по виявленню осіб, котрі розповсюджують некурильний тютюновий виріб, в народі більш відомий як «насвай».

Результати даного заходу принесли бажаний результат – правоохоронцями було вилучено близько двох кілограм порошкоподібної гранульованої речовини чорного кольору, ззовні схожої на так звану речовину «насвай» у помешканні місцевої жительки Майї.

20140805_163151

– Дану речовину правоохоронці вилучили та направили для проведення експертизи в Науково-дослідний експертно-криміналістичний Центр, - зазначив тимчасово виконуючий начальника Костопільського райвідділу Олег Твардовський. - По даному факту відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 309 Кримінального кодексу України (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту), санкція якої передбачає штраф в розмірі від 850 до 1 700 гривень, або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців, або обмеженняволі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Проте, оскільки «насвай», як правило, не містить наркотичних та психотропних речовин, відповідно, не відноситься до переліку наркотичних засобів, тому у разі доведення вини костопільчанки, вона буде нести відповідальність за частиною 1 статті 156 кодексу України про адміністративні правопорушення (роздрібна або оптова торгівля тютюновими виробами без наявності ліцензії).

20140805_163235

– Подібні відпрацювання будуть проводитись систематично, – зазначив начальник сектору кримінальної міліції у справах дітей Костопільського райвідділу Віталій Тихончук. – Також правоохоронці у шкільних закладах проводять профілактичні бесіди про згубну дію «насваю» і наркотиків вцілому, оскільки саме ця категорія населення – найбільш схильна до вживання цієї речовини. Проте основний вплив на виховання неповнолітніх відходить від батьків та опікунів. Тому ми ще раз звертаємось до них аби роз’яснили нашому підростаючому поколінню про руйнівний вплив цієї речовини на організм людини.

– З цією проблемою правоохоронці Рівненщини борються давно. Приміром, рік тому Костопільські міліціонери задокументували факт зберігання та збуту «насваю». Проте згідно висновків експерта, речовина не містить наркотичних та психотропних речовин. Тому, на жаль, в нашій країні відсутня кримінальна відповідальність за розповсюдження «насваю», – підсумував Віталій Тихончук.

Про це повідомляє СЗГ УМВС України в Рівненській області

727 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

одинадцять − чотири =