Рівненщина – одна з небагатьох областей, яка є ініціатором підвищення кваліфікації представників об’єднаних громад
На цьому акцентували експерти Євросоюзу з питань децентралізації під час зустрічі із керівництвом ОДА. 
Так, керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Беренд де Гроот відмітив позитивне напрацювання Рівненської облдержадміністрації у напрямку навчання для органів місцевого самоврядування.
«Рівненщина – одна з не багатьох областей є ініціатором підвищення кваліфікації представників об’єднаних територіальних громад. Це позитив, адже після процесу об’єднання громад найскладнішою проблемою буде їх якісне кадрове забезпечення», – зазначив Беренд де Гроот.
Так, останнім часом для керівників ОТГ та їх працівників організовують достатню кількість семінарів, підтвердила заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.
Це навчання щодо використання коштів, залучення інвестицій, створення нових робочих місць, роботи у сфері освіти та культурі.
Заступник голови ОДА Ігор Тимошенко додав, що керівники об’єднаних громад на Рівненщині зацікавлені у модернізації своїх адміністративних послуг і вже працюють у пошуку позабюджетних коштів. Так, наразі 3 громади – Козинська, Радивилівська та Мирогощанська – вже готують проекти на конкурс у масштабному грантовому проекті ULEAD із побудови ЦНАПів.
Директор програми GIZ проекту ULEAD Бастіан Вайгель наголосив на важливості потенціалу реформи децентралізації поєднати з намаганнями оздоровити економіку та підвищити якість послуг і прозорість процесів. «Зараз широке вікно можливостей для громад. Обсяги міжнародної підтримки – достатні великі. Тому громадам варто скористатися міжнародною підтримкою», – додав він.
Нагадаємо, на Рівненщині вже створено 20 об’єднаних громад, тобто третина від передбачених затвердженим перспективним планом (61 обєднана громада замість 365-ти сільських, селищних та міських рад).
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
404 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + сімнадцять =