Журналісти з семи областей України завітали до міста Суми нібито лише заради обміну досвідом. Та отримали ще й безліч позитивних вражень, котрі запам’ятаються надовго. Загалом, знайомилися з краєм з шістнадцятого по двадцяте травня. Мені, як кореспонденту сайту «Новини по-рівненськи», також випала можливість (пощастило) взяти участь в п’ятиденному навчальному візиті.

Душевне тепло та відкритість сумчан не може не приваблювати. Всі щиро посміхаються, відчувається справжня українська гостинність та щирість, панує така невимушена урочисто-радісна атмосфера, що хочеться залишитися жити там назавжди. І навіть не зовсім сприятливі погодні умови не змогли зіпсувати настрій.

bIxufdLit0A

Учасники проекту залишилися в захопленні. Завдяки гарно складеній програмі, ми мали можливість не тільки бути присутніми на тренінгах, а й поміж візитами слухати цікаві історії про місто Суми від координатора проекту Володимира Денисова. Пан Володимир окрім того, що показував архітектурні пам’ятки, ще поглиблювався в давнину і підкріплював свої слова історичними фактами. Культурна Сумщина вражає. Дуже приємно відзначити, що в Сумах так багато прапорів, чуєш українську мову, люди одягнені у вишиванки, потужно працює волонтерський рух.

Знайомство журналістів з цим прекрасним регіоном відкрило нові горизонти. Кожен побачив для себе Сумщину по-новому, і разом з тим подивився в іншому ракурсі на Україну. Представники медіа мали змогу відвідати найавторитетніші видання регіону і ознайомитися з їхньою структурою та особливостями роботи. Спілкування підтвердило, що наша країна справді єдина, і ми це побачили на власному досвіді. Вже не треба доказувати, що ми монолітні, достатньо лише раз по раз в тому переконуватися. Найголовнішим завданням проекту було донести через медійників до людей, що кожне українське місто і село являється невід’ємною деталлю єдиного пазла під назвою Україна, а не якоюсь окремою віддаленою частиною.

73O2QPHD23M

Ми отримали максимум задоволення – ніби потрапили в казку, де можна зачерпнути для себе безліч нових ідей, вчитися досвіду в висококваліфікованих журналістів і просто весело в невимушеній обстановці провести час. Вразили особливості території, культурних цінностей. Ми отримали безліч незабутніх вражень і прекрасну нагоду познайомитися з найкращими, побачити найцікавіше.

PM11ao05SL0

Можливо, щоб зрозуміти як живуть люди у конкретному місті, важливо відчути на собі ритм того життя. Щоб підлаштуватися і асимілюватися в Сумах, потрібно бути трудівником, невтомною комашкою й тоді обов’язково все вийде. Завдяки організаторам, наша програма була дуже насиченою. Окрім відвідин місцевих телерадіокомпаній, громадських організацій, органів державної влади, місцевого самоврядування та вузів, зустрічалися з людьми, які маленькими кроками рухають місто вперед, не чекаючи визнання. Цікавим і змістовним було ознайомлення з досвідом роботи в Сумських громадських організаціях, котрих там напрочуд багато. І при цьому вони злагоджено і продуктивно розвиваються. Це знайомство розширило кордони, світосприйняття, бо ж ми всі чимось поєднані одне з одним, а такі поїздки ще більше зближують. Відтепер кожен журналіст, що брав участь у тренінгу, має для себе ту чи іншу мету, яку перехопив у сумчан і планує втілити в життя у своєму місті.

eGGcf-EdRpI

Дуже важливо, щоб саме молодь прагнула до кращого життя, усвідомлювала своє місце і роль у країні, а це так явно виражено на Сумщині, що приємно дивує.

Нам треба якомога більше і частіше доброзичливо спілкуватися. Можливо, минула влада негативно вплинула на свідомість людей, щоб роз’єднати нас, зробити чужими, проте завдяки проекту ми ніби знову взялися за руки. Є величезна надія, що кожен громадянин усвідомить, що не повинно бути ніякого поділу. Нам важливо було зрозуміти те, як сильно в Сумах люблять свою державу і ми це побачили. Війна відбувається поряд, в декількох кілометрах, а вони живуть на прикордонній зоні і не втрачають національного духу – роблять все для процвітання України.

Думаю, було б неправильно випустити з поля зору Конотоп. Ми відвідали це історично-насичене містечко на четвертий день перебування в північно-східній Україні. Напевно, немає людини в Конотопі, яка була б не почута. Сіверська земля прославлена чистою українською мовою без акценту. У цьому місті дихаєш історією, там безліч храмів, музеїв, скульптур та історичних пам’яток.  Потужний залізничний вузол з розвиненою інфраструктурою транспортного будівництва з’єднує місто козацької слави з усією Україною, з Білоруссю, Росією та країнами ЄС. Конотоп має великий історичний та культурний потенціал. Тут ніби зібралися в сукупності всі можливі проекти, які роблять його ще більш неповторним. У Конотопі на обліку перебуває 11 пам’яток архітектури і 25 пам’яток історії. У центрі міста на Конотопському бульварі красується пам’ятник Коню. Також споруджено два пам’ятники українському письменнику Тарасу Григоровичу Шевченку. Від інших міст області Конотоп відрізняється наявністю трамвайної мережі, і як нагадування про це встановлено пам’ятник Конотопському трамваю. Також хочеться згадати ще одну особливість міста – музей авіаційної техніки.

PZw_r6CQEII SSG_9aO95lo

Зі слів Шаміля Мулламовича Акічева – історика, наукового співробітника Конотопського краєзнавчого музею ім. О. М. Лазаревського, який провів нам поглиблену екскурсію – Конотоп був заснований поляками, а перші писемні згадки про місто зустрічаються в документах 1634 року. Конотопчани – палкі любителі свого містечка, вони гордяться, що народилися на такій славетній землі.

Щоб зустріти делегацію журналістів, працівники Конотопської міської ради організували для гостей вельми насичену програму. Під час розмови з конотопчанами стало зрозуміло, що тут завжди святкують помпезно і з розмахом. Разом з підпорядкованими сільрадами місто Конотоп налічує близько 93 тисячі мешканців, переважна більшість яких українці. Тут, як і в Сумах, допомагають воїнам АТО, злагоджено працює волонтерський центр. Кожного року запроваджується певна кількість нових проектів, які сприяють благоустрою міста та прививають любов дітей до спорту.

Побутує думка, що в різних регіонах люди думають по іншому. Це дійсно так, у кожного краю свій говір, традиції, менталітет, але думаємо ми всі по-українськи.

7vvtdZZLOBM

Вже звиклося вважати, що щирі українські патріоти живуть лише в західних областях. Не зовсім так, вони є всюди, якби автентично то не звучало, навіть в Росії. Не те важливо, де ти живеш, а ким став і до чого прагнеш, в якому руслі розвиваєшся, куди рухаєшся. Це стає помітно в діях. І не так вже суттєво якою мовою спілкуєшся, головне наскільки сильно любиш свій край, що робиш задля його розвитку. Прикро лише дивитися на тих, хто сидить склавши руки і навіть не думає про те, що буде далі. Добре, що безініціативних громадян у Сумах дуже мало. У мене є надія, що зовсім скоро кожен українець матиме бажання вкласти свою цеглинку в розвиток держави.

Довідково: захід пройшов в рамках проекту «Схід та Захід разом – підвищення спроможності українських місцевих видань», який реалізовується за підтримки Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ РП та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Конкурс проводився на участь в проекті у одному з чотирьох міст України (Луцьк, Суми, Херсон та Чернівці), котрі відбулися в другій половині травня. Бажаючі заздалегідь акредитовувалися на один із візитів. Фонд «Освіта для Демократії» (Варшава, Польща) та МО «Нова генерація» (Херсон, Україна) по конкурсному відбору вирішували, кому надати можливість отримати нові знання. До участі були запрошені журналісти локальних (районних) і регіональних ЗМІ (друкованих видань, телебачення, радіо, онлайн-медіа) з різних міст України.

Лариса Качановська

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

“GRANAT” – територія бездоганного вигляду рівнян

Благочинний з Рівненщини відвідав зону АТО

На Рівненщині рятувальники отримали нове сучасне обладнання

Випускники на Рівненщині порядку не порушували

На Рівненщині молились за учнів та студентів

На Рівненщині автомобіль виїхав на залізно-дорожню колію та перекрив рух потягів

На Рівненщині загинув мотоцикліст

Рівненські випускники у світлинах

Рівненські поліцейські затримали розбійників, які вистрелили жінці у ногу та забрали 20 тисяч доларів США

На Рівненщині втопився чоловік, тіло шукають досі

Теґи:   
618 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + шість =

НОВИНИ