8 лютого американські війська знищили колону російських найманців чисельністю, за різними оцінками, від 300 до 500 осіб, із танками, артилерією і легкою бронетехнікою, яка була направлена ​​для захоплення нафтових родовищ в районі сирійського Дейр-ез-Зора. Асадівське інформагентство і Міністерство оборони Росії підтвердили факт атаки американських сил на колону поблизу міста Дейр-ез-Зор у Сирії. Також інформацію про бій підтвердило Міністерство оборони США.
Однак, Екс-ватажок терористів “ДНР” Ігор Гіркін стверджує, що втрати серед російських найманців поблизу міста Дейр-ез-Зор в Сирії  внаслідок авіаудару США, перевищили позначку в 600 осіб.
Про це він повідомив на своїй сторінці в соцмережі: “Сейчас точно ясно, что убитых и раненых реально – сотни. Несколько сотен. Но последняя цифра (“не окончательная”, как сообщили) вообще является запредельной. Якобы даже за 600, а именно 644. Возможно и дезинформация, хотя поступила точно из Сирии. Ранее звучали цифры в 215-217 “200х”… И еще сообщают, что “не окончательно”, поскольку многие люди до сих пор считаются пропавшими без вести”, – зазначив терорист.
Росія ж в свою чергу через свої офіційні рупори зазначає, що то не російські війська і до діяльності таких «іхтамнєтов» керівництво держави не має ніякого відношення. Таку історію ми вже неодноразово чули і під час анексії Криму і в ході бойових дій на Донбасі.
Та все ж, велика кількість 200-х російських найманців, які до речі поза законом і в РФ, змушує Москву розібратись з соціальним та юридичним захистом своїх військових злочинців. Так, у ході прес-конференції міністр закордонних справ РФ С. Лавров зазначив, що треба чітко зафіксувати законодавчу базу для того, щоб ці люди (бандити з ПВК) були теж в правовому полі і захищені.
Оскільки вустами Сергія Вікторовича давно і регулярно віщає Путін, репліка міністра – не сама, до речі, примітна (одне тільки звинувачення України в порушенні Будапештського меморандуму чого вартий!) – була почута. І, зрозуміло, прийнята як керівництво до дії. Уже через 2 дні після заяви Лаврова перший заступник голови думського комітету з держбудівництва та законодавства Михайло Ємельянов заявив в інтерв’ю RT, що протягом місяця відповідний законопроект буде внесений на розгляд Держдуми. Такий термін, до речі, може означати, що або документ вже готовий, або робота над ним увійшла в завершальну фазу.
Почавши агресію проти України, Росія розпочала низку локальних воєн (Сирія, Судан, Афганістан, Лівія), у яких застосування збройних сил незручно і небажано. «Заблудшие псковитяне», відпускники і інші «іхтамнети» служать для Кремля постійним джерелом проблем (і добре б тільки в зовнішній політиці, але ж і внутрішнє напруження зростає). Особливо коли потрапляють в полон або морг. ПВК в цьому плані зручніше.
Однак, при всіх плюсах ПВК кремлівська влада прорахувалася, очевидно, не врахувавши той факт, що найманці можуть вступити в бойове зіткнення з американськими військами, що в результаті велика кількість трупів «іхтамнєтов» лишень за 30 хв бою.
І така велика кількість цинкових домовин, які почали привозити до Росії викликала певні хвилювання серед населення РФ, особливо серед рідні загиблих. Тепер Росія змушена для погашення суспільних хвилювань легалізовувати своїх «іхтамнєтов», що в подальшому стане черговим доказом російської агресії в Україні, бо почнуть з’влятись імена бойовиків, які отримали каліцтво або смерть.
 От так Росія загнала себе в глухий кут зі своїми пригодами «іхтамнєтов» в Сирії намагаючись показати своє «вєлічіє» американцям. Далі буде….
Вадим Фролов
Теґи:
421 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

три + 12 =