В рамках реалізації одного із заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КзПБ) на Рівненській АЕС вперше відбулась роз`яснювальна зустріч щодо закупівлі обладнання. Об`єктом проекту є захід з модернізації обладнання систем нормальної експлуатації реакторного та турбінного відділень енергоблоку №3 РАЕС, який реалізується в рамках кредитних коштів ЄБРР.page_DSC_7652-2_w250_h171

У зустрічі взяли участь представники ДП «НАЕК «Енергоатом», представник групи управління проектами КзПБ, спеціалісти РАЕС та представники організацій – ймовірних виконавців робіт з підвищення безпеки енергоблоку №3, ТОВ «Вестрон», ТОВ «ЕМВ-Енерго», Компанія «Вестінгауз», ПАТ «НВП Радій».

Обговорювались організаційні питання, що виникли у учасників під час ознайомлення з технічними вимогами щодо реалізації заходу. Учасники відвідали та ознайомились з проектним об`єктом ВП РАЕС, приміщеннями, де планується розміщувати обладнання.

Фахівці РАЕС розробили роз’яснення технічних вимог, надали відповіді на технічні питання, які виникли у відвідувачів, з метою виконання роботи у встановлені терміни.

Реалізація заходів щодо заміни обладнання систем контролю та керування в частині систем нормальної експлуатації реакторного та турбінного відділень планується в рамках проведення робіт з підвищення безпеки енергоблоку №3 РАЕС в декілька етапів. Роботи в частині систем нормальної експлуатації турбінного відділення заплановано на 2016 рік, згідно з графіками планово-попереджувального ремонту (ППР). «Це не проста робота, оскільки в турбінному відділені багато важливих регуляторів, систем захисту і блокувань, які впливають на роботу енергоблоку, і ми маємо цю роботу виконати якісно та у встановлений термін. Діючі системи контролю та керування програмно-технічними комплексами на енергоблоках РАЕС відповідають сучасним вимогам та нормативній документації. Нове обладнання дозволить підвищити безпечне керування технологічним процесом. З’являться нові можливості діагностики, а також буде запроваджено технічний захист блокування та регулювання за допомогою цифрової апаратури. Виконуватимуться заходи з регулювання частоти та потужності», – коментує начальник цеху теплової автоматики та вимірювань (ЦТАВ) Валерій Колєснік.

За словами представника ДП «НАЕК «Енергоатом» Сергія Атамася у січні буде визначено виконавця робіт з постачання обладнання для цього заходу. Як зауважив Валерій Колєснік, на РАЕС планомірно проводиться реалізація пунктів програми КзПБ стосовно обладнання автоматики та управління технологічними процесами, що сприяє підвищенню безпеки РАЕС у цілому.
Повідомляє прес-центр РАЕС

413 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × пять =