Нещодавно поблизу Костополя місцеві мешканці натрапили на тваринні рештки – обабіч дороги лежали залишки тваринних тушок, нутрощі та голови. Про стихійне звалище поряд із ветсанзаводом читайте у Новинах по-рівненськи далі. До екологічної інспекції із заявою, про жахливу знахідку звернувся мешканець Костополя Тарас Глудик.
«Свині, киши і все остальне. Тобто зреліще було таке, не з приємних», – розповідає чоловік.
З цього приводу у Костопільській РДА провели оперативне засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Костопільського району.
Звалище тваринних решток у лісосмузі могло стати причиною екологічної катастрофи. Аби уникнути небажаних наслідків його потрібно було терміново утилізувати. Основну масу свинячих та коров’ячих решток відвезли до розташованого поряд ветсанзаводу. В області це єдиний завод який займається переробкою та утилізацією подібних відходів. З залишками, що лишились, працювали представники управління Держпродспоживслужби.
Як розповідає Віктор Вєтров, керівник Костопільського управління Держпродспоживслужби, те, що неможливо було вивезти згорнули в одну купу, поклали на поліетиленову плівку та обробили хлоркою. Після усіх засобів дезінфекції рештки закопали. Проведено вапнування та дезінфекцію території, де знаходились  тваринні відходи.
У Костопільській РДА переконують – загроза виникнення та розповсюдження інфекційних  захворювань  відсутня.
У ветсанзаводі припускають, що недобросовісний водій, який приїхав уночі міг скинути рештки тварин, бо його не пустили на територію заводу.
 «Ми працюємо з 8 до 4 – 5. І в цей період нам привозять сировину. Ми її на територію приймаємо, згідно договору і тоді переробляємо. Хтось вночі приїхав. Наші сторожа не пустили і вони могли скинути», – розповідає Андрій Слободенюк, заступник керівника Костопільської філії ДП «Укрветсанзавод».
До слова, через постійний сморід на підприємстві нині проводять реконструкцію – тепер там будуть сучасні фільтри. Поки проходять роботи, на заводі працюватиме запасна технологічна лінія.
У Костопільській райдержадмінстрації кажуть, що прийняли рішення, аби підприємство влаштувало тимчасовий шлагбаум, який завадить водіям без перешкод потрапляти у цю лісосмугу. А ще перевірятимуть об’їзди довкола, чи бува немає і там таких тваринних цвинтарів.
Як йдеться на сайті Костопільської міської ради завершення процесу реконструкції заводу очікують у першій декаді листопада 2017 року.  Не повинно, за словами керівництва підприємства, повторитися і подібних випадків щодо стихійних звалищ – «подарунків» від клієнтів ветсанзаводу.
У поліції по даному факту теж проводиться перевірка.
Надія Литвинюк, Вікторія Малецька

 

687 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

один × 4 =

НОВИНИ