В контексті міського проекту «Рівне – місто унікальних подій» 5-7 жовтня пройде найбільша мистецька подія осені. «СУП-культура» – це фестиваль, що об’єднує сучасну українську поезію, прозу, пісню та переклад.
Захід проводиться у Рівному вже вдруге! Він є ідейним наступником поетичного фестивалю «СУП», що гримів у місті у 2010 та 2011 роках. Минулого року івент привернув чималу увагу громадськості на Рівненщині та за її межами завдяки розмаху і сміливій подачі.
Захід покликаний показати, що сучасна українська культура, і, зокрема, література немає нічого спільного зі стереотипами, що побутують у суспільстві.  Письменники можуть пити пиво і вживати зі сцени нецензурну лексику. У цей концепт прекрасно вписується рок-музика, під знаком якої пройде головний вечір фестивалю – літературно-музичний івент «Літ-ра року».
До участі заявлені відомі постаті-творці сучасного українського мистецького процесу. Серед локацій кафе «Ланч Бістро», паб «Сталева гора», музей Уласа Самчука та книгозбірні централізованої бібліотечної системи міста. Захід організовує Рівненська письменницька спільнота. Партнер події – управління культури і туризму виконавчого комітету рівненської міської ради.
5 жовтня – відкриття фестивалю
О 16:00 розпочнеться «Арт-ланч» – традиційне варіння супу під виступи митців. Хейдлайнер вечора – Христина Панасюк з авторською піснею під гітару. Локація – «Ланч Бістро», вулиця Соломії Крушельницької, 77.
На 6 жовтня запланована щільна програма:
10:00 – зустріч з лауреатами міської літературної премії імені Уласа Самчука. Захід відбудеться у музеї Уласа Самчука, що на вулиці С. Петлюри, 17.
15:00 – зустрічі, презентації відомих українських письменників. До участі заявлені Марко Терен, Василь Рябко та місцеві рівненські автори.
Локація – книгозбірні Рівненської централізованої бібліотечної системи.
19:00 – Рок-літ івент «Літ-ра року» у пабі «Сталева гора» на Відінській, 1Б.
Захід включає в себе низку музично-літературних виступів від гостей фестивалю. Зокрема, заявлені:
  1. Рок-перфоманс «Лірика під баян» від гостей з Харкова – літераторів та гурту «Папа Карло»
  2. Арт-проект «ЛХБТ»
  3. МузЛіт проект «Ахілес і Черепаха» (Юрій Строкань, Микола Кулінич)
  4. Виступ рок-гурту «Незабуті» та Богдани Гайворонської
  5. Хедлайнери івенту – гурт «Регулятори» та Євгенія Чуприна
На 7 жовтня з 11:00 до 17: 00 заплановані творчі зустрічі і презентації відомих українських письменників. До участі заявлені Сергій Пантюк, Алла Миколаєнко, Олексій Юрін, Богдана Гайворонська, Євгенія Чуприна та місцеві рівненські автори. Зустрічі проводитимуться у книгозбірнях міської бібліотечної системи.
495 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − 5 =