Планом діяльності Міністерства енергетики та вугільної промисловості України на 2015 рік передбачено розроблення проекту Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо упорядкування питань торфодобувної діяльності». Зокрема, планується розглянути питання заміщення вугілля торф’яною продукцією, усунення суперечностей, що заважають використовувати торфоносні ділянки, і прискорення процедури відведення торфовищ у використання державним підприємствам. Про це повідомили голову обласної ради Михайла Кириллова з Міністерства енергетики та вугільної промисловості України реагуючи на звернення депутатів Рівненської обласної ради.

– Усунення існуючих на сьогодні неузгоджень надасть можливість подальшого розвитку торфодобувних підприємств Державного концерну «Укрторф», а також нарощування нових виробничих потужностей для збільшення обсягів видобутку торфу на паливо та добрива. Крім того, це зацікавить інвесторів, які готові працювати, але наразі позиція держави для них є незрозумілою. Сподіваюсь, що зміни будуть внесені, адже розвиток цієї галузі сьогодні як ніколи, на часі, – зазначив голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов.

Як повідомлялося у зверненні Рівненської обласної ради, у поліських районах Рівненщини є величезні поклади торфу, видобуток та переробка якого могли б гарантувати енергетичну безпеку області. Однак торфовища з глибиною залягання торфу до одного метра, згідно з нині існуючими технологічними умовами, не підлягають промисловій розробці і можуть використовуватися тільки як сільгоспугіддя. Це робить неможливою промислову розробку нових торфовищ, навіть тих ділянок, які заростають малоцінними лісами-самосівами. Також обранці наголошували на актуальності збільшення обсягів торфовиробництва в умовах енергетичної кризи, що можливо лише тоді, коли Верховна Рада переведе торф у розряд цінних копалин місцевого значення і спростить процедуру відведення торф’яних родовищ під промисловий видобуток. 

Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради

tomat_green-01

Теґи:
509 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 + десять =