1 грудня під час чергового засідання Рівненської обласної ради депутати підтримали звернення головного лікаря Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрія Бортніка з приводу скасування професії «Фельдшер з медицини невідкладних станів».
Кілька місяців тому наказами галузевих міністерств до Національного класифікатора України ДК 003:2010 були внесені зміни, які скасовують професію фельдшера невідкладних станів та натомість введять посади «Парамедик», «Екстрений медичний технік», «Інструктор з надання першої допомоги» та «Інструктор з надання догоспітальної допомоги».
У зв’язку з цим виник ряд юридичних колізій, до прикладу відповідно до Типового положення про бригаду екстреної медичної допомоги у складі бригади обов’язково повинен бути фельдшер. Окрім того відповідно до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики забороняється введення посад, не передбачених у переліку лікарських посад, посад молодших спеціалістів з медичною освітою та номенклатурі спеціальностей професіоналів із вищою немедичною освітою, які працюють у системі охорони здоров’я.
«Наразі у Національному класифікаторі не має роз’яснень, щодо того хто такий парамедик, яка повинна бути його кваліфікація чи як має відбутися процес перекваліфікації, невизначений і обсяг заробітної плати. Що ж стосується посад «Екстрений медичний технік», «Інструктор з надання першої допомоги» та «Інструктор з надання догоспітальної допомоги», ми не маємо законного права їх створити, більше того – це заборонено Ліцензійними умовами нашої діяльності.
Таким чином склалась ситуація, коли ми у бригадах екстреної медичної допомоги вже не можуть працювати фельдшери, однак замінити їх просто немає на кого», – пояснив депутат Рівненської обласної ради, головний лікаря Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Бортнік
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
246 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

один + сімнадцять =