Стан розвитку інформаційної та видавничої сфер Рівненської області проаналізували на колегії в Держкомтелерадіо
Як наголосив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, область є лідером у впровадженні двох важливих медіа реформ – створення суспільного мовлення та роздержавлення друкованих ЗМІ. Зокрема, із 20 газет, співзасновниками яких є органи влади, трудові колективи, 14 ЗМІ виявили бажання реформуватися у першому етапі.
Інформаційний простір Рівненської області характеризується широким спектром аудіовізуальних та друкованих ЗМІ.
Пріоритетними питаннями в інформаційній сфері є розбудова ФМ-радіомовлення, розвиток цифрового телемовлення тощо.
Зокрема, тут працює 28 телерадіокомпаній, у тому числі 5 місцевих.
Філія НТКУ «Рівненська регіональна дирекція» здійснює телевізійне мовлення у цифровому та аналоговому форматі, охоплюючи сигналом 78% населення області. Програми транслюються 24 години на добу, з них 12 годин – власного мовлення. Вагоме місце серед недержавних телерадіокомпаній є ТРК «Рівне-1», ТРК «Ритм», ТРК «Сфера-ТВ», а також ТРК «Дубно». В області зареєстровано 142 друкованих ЗМІ, переважна більшість з яких – газети. Загальний разовий передплатний тираж видань обласної сфери розповсюдження становить 156,2 тис. прим., районної і міської – 31,3 тис. прим. До формування інформаційної сфери активно долучаються  Інтернет-видання, зокрема, новинні та суспільно-політичні сайти.
Члени колегії рекомендували Держкомтелерадіо підготувати звернення до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення стосовно сприяння розбудові цифрового телебачення у районах Рівненської області, де відсутнє покриття.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Теґи:   
510 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

девятнадцять − 2 =