Підсумкове засідання конкурсної комісії з оцінки та відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку провели в прямому ефірі. Під час засідання відібрали 39 проектів для фінансування у 2015 році за рахунок коштів фонду регіонального розвитку на суму більше 110 мільйонів гривень.

За словами голови Рівненської ОДА Віталія Чугуннікова, для нього було принциповим проводити розподіл бюджетних коштів публічно в присутності журналістів.

«Яким чином можна побороти корупцію? Потрібно, щоб усі бюджетні процеси стали публічними та прозорими. Я переконаний, коли від чиновника в кабінеті нічого залежати не буде, а усі публічні кошти розподілятимуться відкрито у присутності представників ЗМІ, тоді і сенсу «вирішувати питання» не буде. Адже громада області чітко бачитиме на що, кому і скільки виділяють грошей, – сказав Віталій Чугунніков.

До складу конкурсної комісії, окрім працівників облдержадміністрації, увійшли представники депутатського корпусу обласної ради, громадські активісти та експерти з питань будівництва. Всі вони оцінювали запропоновані районними адміністраціями проекти за декількома параметрами. А вже після підрахунку балів, які виставляли члени комісії кожному проекту, визначилися переможці.

Віталій Чугунніков розповів, що одним з пріоритетних критеріїв, якими керувалися члени комісії, була сума співфінансування, яку готова виділити відповідна районна рада задля реалізації проекту: «Згідно умов конкурсу кожен проект має бути профінансований не лише фондом регіонального розвитку, але й з відповідного районного бюджету. Мінімальна сума, яку мав би виділяти район становила 10 відсотків від суми, виділеної фондом. Але ще під час оголошення конкурсу зазначалося, що пріоритетним буде саме сума співфінансування».

Тож на конкурс були подані проекти, які мають співфінансування не менше 15 відсотків, а в деяких районах ця сума досягла 40 відсотків.

«Переконаний, що такий підхід є правильний, адже, коли громада району буде витрачати власні кошти на, приміром, добудову котельні, то і ці роботи вона буде більш контролювати та економніше ставитиметься до бюджетних грошей в цілому», – зазначив Віталій Чугунніков.

Загалом на участь у конкурсі райони Рівненської області подали більше ста проектів. Під час попереднього відбору конкурсна комісія відібрала ті проекти, які мали повний пакет документів та відповідали вимогам фонду регіонального розвитку. Із більше ста запропонованих проектів відібрали 57.А за результатами оціночного рейтингу під час заключного етапу – 39 з них. Вони і будуть подані до Кабінету Міністрів України для погодження та фінансування.

За словами очільника області, Рівненщина очікує 110 мільйонів гривень від фонду регіонального розвитку, а з урахуванням співфінансування ця сума може зрости до 130 мільйонів.

Ознайомитися з повним переліком об’єктів які будуть фінансуватися за рахунок фонду регіонального розвитку можна ТУТ

Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”

Молоді козачата випробовують свої сили на Рівненському полігоні

На Рівненщині планують створити 45 потужних об’єднаних громад (+проект)

466 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 − чотири =