Заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олександр Савчук зустрівся із юними винахідниками: учнем-членом Рівненської Малої академії наук Павлом Стельмахом та вихованцем Рівненського обласного ліцею-інтернату Олегом Пархомчуком.

Заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олександр Савчук зустрівся із юними винахідниками: учнем-членом Рівненської Малої академії наук Павлом Стельмахом та вихованцем Рівненського обласного ліцею-інтернату Олегом Пархомчуком.

Хлопці є авторами військових винаходів – куленепробивної каски та пристрою для швидкого заряджання АК.

Юні винахідники разом зі своїми наставниками звернулися до Олександра Савчука із проханням посприяти впровадженню їхніх винаходів у масове виробництво на підприємствах оборонної промисловості України.

Так, семикласник Павло Стельмах, котрий працював разом із відомим вченим Віктором Вернадським, винайшов для бійців АТО унікальну каску. Її кулі не пробивають, а відбиваються. Увесь секрет каски у поверхні, котра є рельєфною. Винахід школяра вже запатентований.

Прилад іншого хлопця, Олега Пархомчука, – для швидкого заряджання магазину автомата Калашникова. Це дерев’яна дошка з округлим заглибленням для патронів, які спеціальним знаряддям запресовуються в магазин. За допомогою такого приладу можна майже втричі скоротити час заряджання магазину АК – до 15 секунд (норматив 30-35 секунд).

Олександр Савчук оцінив переваги виробів та наголосив: «Такі винаходи дуже корисні для Збройних Сил України, зокрема, у зоні АТО, адже можуть врятувати не одне життя. У зв’язку з цим ми плануємо офіційно звернутися до вищих органів влади, аби таким чином у Києві пришвидшити розгляд впровадження на практиці цих винаходів».

Також, за словами Олександра Савчука, найближчим часом в облдержадміністрації організують зустріч із військовими та місцевими підприємцями, котрі працюють із деревом, аби виготовити декілька комплектів для швидкого заряджання магазину АК та передати на передову. Такі прилади, переконаний заступник голови ОДА, мають бути на кожному блокпосту, КПП та частині.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

Житомирський “сбушник” “кришував” видобуток бурштину на Рівненщині

ПРАВООХОРОНЦІ ЗАСТЕРІГАЮТЬ ГРОМАДЯН ПОДБАТИ ПРО СВОЄ МАЙНО ТА ПОМЕШКАННЯ, АБИ НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ КРАДІЇВ

Рівненський Офіс реформ отримав Подяку Віце-прем’єр-міністра

СЛІДЧІ ВСТАНОВЛЮЮТЬ ОБСТАВИНИ ДТП У БЕРЕЗНОМУ

У Пересопниці селяни знайшли нові знахідки

За міжнародні кошти на Рівненщині ремонтують ФАПи, дитсадки та школи

Топ-5 новорічних мейкапів для рівнянок із відомих глянцевих журналів

НА РІВНЕНЩИНІ ПІД ЧАС СУТИЧКИ З БУРШТИНОКОПАЧАМИ ПОСТРАЖДАВ ПОЛІЦЕЙСЬКИЙ

Рівненські газовики встановлять 200 будинкових лічильників газу

Топ-5 унікальних варіантів салату «Олів’є» до новорічного столу

tomat_green-01

475 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

десять + девять =