Паперові, з тканини, з ниток чи бісеру. Виготовлені власноруч, або ж придбані у крамниці. Практично усі працівники Рівненської ОДА прикріпили на ліву сторону грудей квітку червоного маку – символ пам’яті про жертв війни.

DSC02564

Таким чином вони долучилися до загальноукраїнської ініціативи – на знак пам’яті про загиблих у Другій світовій війні.

DSC02563

За словами керівника апарату ОДА Олександра Корнійчука, ініціатива використання символів на одязі належить столичному керівництву, проте рівненські держслужбовці охоче приєдналися до загальноукраїнської акції.

DSC02575

«Другий рік поспіль в Україні символом Дня пам’яті є червоний мак. Тому в пам’ять про жертв війни у ці травневі дні ми носимо ці квіти. Це наш маленький внесок у відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом. Ми маємо пам’ятати, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. А той, хто захищає свою землю, завжди перемагає», – наголосив Олександр Корнійчук.

DSC02556

Довідково: Споконвіків червоний мак для українців – символ козацької крові, пролитої за батьківщину. Саме тому ця квітка стала і символом Дня пам’яті та примирення і 70-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

DSC02560

Червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Графічне зображення, з одного боку, уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

897 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 4 =