Завдякипроекту республіки Польща «Польська закордонна допомога» близько двадцяти представників від Рівненщини перебувають у Варміно-Мазурському воєводстві. Там посадовці вивчають досвід Польщі у збережені навколишнього середовища та використання європейських грантових коштів задля впровадження екологічно чистих комунальних об’єктів.

Як розповів директор департаменту міжнародного співробітництва Варміно-Мазурського воєводства Лукаш Білєцкі, ця поїздка делегації рівнян є першою в межах проекту і дозволяє не лише теоретично, але й на практиці побачити, яким чином Польща працює з європейськими грантовими коштами в частині захисту навколишнього середовища та впровадження альтернативних джерел теплової та електричної енергії.

«Ми пройшли непростий шлях спроб та помилок на шляху впровадження цих технологій. Тож сьогодні ми готові допомогти Україні значно швидше пройти цей шлях максимально уникаючи наших помилок та використовуючи наш досвід», – наголосив пан Лукаш.

У свою чергу рівненські посадовці зазначають, що досвід Польщі є вкрай корисним, адже Україна лише стала на шлях інтегрування до Євросоюзу і тому потрібно якомога швидше пройти цей шлях. Особливо важливим є досвід сусідньої країни щодо впровадження газозамінних технологій в системі ЖКГ. Адже саме витіснення газових котелень та заміна їх на альтернативні котельні дозволить Україні позбутися енергозалежності від Росії.

11 (1)

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

315 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

три + одинадцять =

НОВИНИ