14182127_1023888941062501_751973109_nНещодавно безробітні, які навчались в Рівненському центрі професійно-технічної освіти професії кухаря складали іспити. А оцінювати їх прийшли потенційні роботодавці – представники Рівненського пивзаводу, ресторану «Спорт», Торгового центру NOVUS, Кейтерингової компанії «Кульбаба», Розважально-оздоровчого комплексу «Підкова». Державну кваліфікаційну комісію очолила Інна Василакі з РОК «Підкова».
Слухачі курсу проходили практику у закладах громадського харчування, зокрема, в ресторані Skybar MANHATTAN, РОК «Підкова», здолбунівському ресторані «Троянда», на Костопільському комбінаті громадського харчування, в одній із закусочних Волині, на гощанському фермерському господарстві «Надія», піцерії «Піца парк». Практикою задоволені як кухарі – початківці, так і роботодавці. Здобуті професійні навички допоможуть швидше адаптуватися до нових умов роботи, проявити здобуті вміння та застосувати знання.
Серед вивчених предметів у професійно-теоретичній підготовці – «Технологія приготування їжі з основами товарознавства», «Устаткування підприємств харчування», «Організація виробництва та обслуговування», «Облік, калькуляція і звітність» та інші.
«Приємно відмітити, що роботодавці вже під час практики оцінюють професійні якості слухачів та пропонують їм працевлаштування. Зокрема, Оксану Федис, старосту групи, активного та талановитого молодого кухаря відразу запросили до ресторану MANHATTAN», – зауважила Руслана Бодренко, заступник директора РЦПТО ДСЗ
Впродовж 6 місяців за професією «Кухар» в РЦПТО ДСЗ навчалися безробітні з Рівненщини, Волині, Полтавщини. Слухачі демонстрували на іспиті страви, приготовлені  за оригінальними рецептами, із використанням багатих дарів поліської землі. Так, членів комісії приємно вразили професійно приготовлені та подані суп-пюре з білими грибами,  м’ясо під чорничним соусом, стейк із свинини під ожиновим соусом, десерт та інші.
Кухарі-початківці поділилися враженнями від навчання, зауважили чудові умови, сучасні кабінети, навчальні цехи, зручну обладнану кухню, ресторан. Особлива вдячність за теоретичне, практичне навчання, цінний досвід практичних занять, які передавали слухачам викладач Юлія Ганзюк та майстер виробничого навчання Наталія Тис.
Анатолій Лук’янчук, знаний рівненський ресторатор, засновник пивної ресторації «Кант», прискіпливо оцінював вироби слухачів, адже мав на меті підібрати працівників до свого закладу.
Аліса Хагенбрух (КК «Кульбаба») відмітила грамотну та оригінальну подачу страв.
Інна Василакі наголосила, що головне в роботі кухаря – це любов до професії, прагнення досконалості та готовність навчатися. З її думкою перегукувалися й відгуки слухачів, котрі переконані, що отримані знання – лише початок великої школи кухаря, яку потрібно буде проходити щодня протягом усього життя.
Свідоцтва державного зразка випускникам вручали методист вищої категорії РЦПТО ДСЗ Раїса Ліхачова та Інна Василакі.

14159872_1023887527729309_174464218_n

Вчорашні безробітні навчилися харчувати корисно, готувати смачно і якісно, подавати гарно. Сьогодні вони кваліфіковані кухарі – сповнені сил, наснаги та енергії, а отже достойно увіллються до команди професіоналів.

14193597_1023887294395999_1550290129_n

За матеріалами Рівненського центру професійно-технічної освіти
1 715 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 + три =