kak-vybrat-kuxonniy-nozh_3

фото ілюстративне з мережі Інтернет

Кухонний ніж, може завдати тяжкі тілесні ушкодження і навіть заподіяти смерть, хоча і не відноситься до холодної зброї. Один із символів української державності – булава – теж може стати холодною зброєю. У цьому переконують наші наступні герої – судові експерти, сектору досліджень зброї Рівненського НДЕКЦ, які досліджують зброю. Бо до холодної можна віднести будь – яку зброю, застосування якої потребує м’язової сили. А ось кухонного ножа просять вважати лише кухонним. Хоч ним і можна завдати смертельного удару. Як досліджують холодну зброю? Чому на її носіння потрібно мати дозвіл та за якими ознаками можна відрізнити холодну зброю від ножів господарського призначення? 14793659_1145997718817060_1104965824_n
До холодної зброї належать не лише ножі, а і луки, арбалети, багнети, кастети та інші предмети, які виготовлені промисловим або саморобним способом та за своїм цільовим призначенням придані для нанесення тяжких тілесних ушкоджень або спричинення смерті. Холодна зброя повинна відповідати загальним техніко-криміналістичним вимогам. Ось мінімальні вимоги для визнання ножів коротко-клинковою холодною зброєю; «Довжина клинка, має бути не менша, ніж 90 мм. Найбільша товщина клинка – не менше ніж 2,6  мм. Крім того, руків’я ножа повинно бути міцно і надійно закріплено на хвостовику клинка,не допускається наявність люфтів. В місці з’єднання руків’я з клинком розташовується обмежувач або утик, що забезпечує безпеку власнику під час використання чи застосування, вістря клинка повинне бути під кутом 400, у звичайних ножах – лише 30.- розповідає старший експерт сектору дослідження зброї відділу криміналістичних досліджень Рівненського НДЕКЦ Павло ПЕЧОРІН.
Існують спеціальні стенди для проведення статичних випробувань, за допомогою яких визначається відповідність міцностних характеристик конструкції ножа. Динамічні випробування, а також усі дослідження експерти проводять у відповідних лабораторіях. У разі невідповідності хоча би однієї з ознак досліджуваного ножа у відповідності до вимог методики проведення дослідження холодної збої, такий ніж не визнається холодною зброєю.
Для торгівлі звичайними ножами необхідно мати сертифікат якості. А холодною зброєю торгувати можна лише з відповідною ліцензією. Придбати холодну зброю абияк теж не можна. «Якщо людина не має дозволу на право зберігання та носіння зброї, немає мисливської рушниці або іншої зброї, то може придбати холодну зброю, тільки після отримання відповідного дозволу. Якщо мисливець, наприклад, має уже рушницю і має дозвіл на неї, то він може купити холодну зброю в магазині. Цей вид зброї ми вписуємо в його документ і повідомляємо про покупку дозвільну систему», – прокоментував на наше прохання законодавчі нюанси власник магазину зброї «Мисливець» Вячеслав КОЗЯРЧУК.14794084_1145997712150394_1224863839_n Зрештою, кажуть експерти: зброя не іграшка і лише її присутність може спонукати до небезпечних подвигів. Відтак, зберігати її краще у сейфі. Крім того, експерти Рівненського НДЕКЦ МВС України попереджають що за носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу є кримінальна відповідальність. Найсуворіше покарання – позбавлення волі на строк до трьох років. Від відповідальності звільняються ті люди, які здали зброю, бойові припаси або вибухові речовини добровільно.
Згодом читайте у “Новинах по-рівненськи” про те, як експерти – балісти досліджують зброю, яку «зброярі – самоучки» нелегально виготовляють у власних підвалах.
Світлана Прокопчук

 

1 587 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − 13 =