Рівненські травматологи успішно вилікували рідкісне вроджене захворювання
Компартмент-синдром новонародженого – це патологія, за якої дитина народжується з ішемічним ураженням передпліччя, що проявляється пухирно-виразковими змінами шкіри, некрозом жирової клітковини та м’язів, парезом і контрактурою кисті, пальців. Вважається, що на сьогодні в медичній літературі описано не більше 50 випадків цього захворювання.
Діагноз вродженого компартмент-синдрому в новонароджених рідко кому вдається встановити при народженні дитини, а це призводить до прогресування некротичних змін кінцівки. Конкретна причина патології невідома. Прогноз захворювання залежить від своєчасності постановки діагнозу та термінового виконання повноцінної фасціотомії. При незворотніх змінах будь-які подальші маніпуляції не рятують кінцівки і справа закінчується ампутацією.
З такою складною патологією у відношенні діагностики та лікування зустрілися лікарі-травматологи Рівненської обласної дитячої лікарні. Проте, діагноз був поставлений та на 2 добу життя проведено радикальну фасціотомію в умовах відділення реанімації новонароджених, навіть не переводячи дитину в операційну.
Під час клінічного розбору лунали думки про ампутацію, але вибрана тактика лікування зберегла дитині кінцівку та створила умови для повноцінного життя. Результат лікування: навіть за умови некрозу ІІІ-ІV пальців кисті, який все-таки розвинувся, дитині збережено кінцівку. Прогноз у відношенні повноцінного життя та функції кінцівки сприятливий. Сподіваємося, що дитині надалі щаститиме у житті.
Про це повідомляє Рівненська обласна дитяча лікарня у Фейсбуці
Теґи:   
3 642 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × 5 =