Стан здоров’я кожної людини, а особливо, проблема зовнішньої привабливості досить сильно залежить від впливу на шкіру мікроскопічного кліща роду Демодекс. Демодецидні кліщі є більш-менш «дружнім» паразитом до людини і можуть бути її «суборендарем» протягом всього життя. Але цілий ряд факторів, таких як порушення екологічного стану довкілля, соціально-економічна нестабільність можуть призвести по змін імунного фону та зниження захисних сил організму людини й викликати таке захворювання як демодекоз.
Кліщі інтенстивно розмножуються у волосяних мішечках і шкірних залозах, ушкоджуючи їх, спричиняють атрофію сальних і потових залоз, що проявляється почервонінням, лущенням шкіри, свербінням, папуло-пустульозними висипаннями, які в тяжких випадках, можуть призвести до рубцювання шкіри. Окрім того, паразити відкривають шлях патогенним мікроорганізмам, що ускладнює перебіг інвазії. Особливістю демодекозу є те, що, зазвичай, він виникає на фоні вже наявних захворювань – у осіб зі шкірною патологією, порушенням роботи шлунково-кишкового тракту та ендокринної системи. Захворювання має хронічний характер, виражену сезонність та потребує довготривалих курсів лікування.
Протягом останніх п’яти років на базі паразитологічної лабораторії Державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» обстежено 169 хворих та виявлено 279 кліщів роду Демодекс. Визначений оптимальний метод ідентифікації демодецидних кліщів – за допомогою содових препаратів на липкій стрічці, який є нетравматичним та безпечним стосовно вторинного інфікування ураженої шкіри пацієнта.
Демодекозу не притаманні риси класичного паразитарного захворювання, тому лікування і повна реабілітація хворих вимагають застосування комплексного підходу, обов’язково – пошуку суміжної патології, своєчасної, коректної та якісної лабораторної діагностики, консультації з фахівцями ентомологами, паразитологами, дерматологами, інфекціоністами, косметологами, гастроентерологами, імунологами, офтальмологами для досягнення прийнятного епідеміологічного, дерматологічного та косметологічного результату.
Повідомляє Рівненський обласний лабораторний центр
1 056 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

дванадцять − 1 =

НОВИНИ