При лікуванні вірусних захворювань у дитини батьки іноді роблять помилки, які можуть призвести до ускладнення хвороби. Саме тому слід знати основні принципи профілактики та лікування грипу у дітей, які рекомендують досвідчені педіатри.

Відразу варто відзначити, що грип це одна із самих небезпечних вірусних хвороб, яка має важкі ускладнення. Основні симптоми: млявість, нежить, підвищення температури, зниження апетиту, кашель. Потрібно сказати, що без аналізів крові визначити, яким саме штамом заразилася дитина неможливо. А лікування краще призначати, виходячи з цього. І якщо для більшості ГРВІ призначають схожі лікарські засоби, то лікування грипу, найчастіше, відбувається за окремою схемою.

Сайт «Новини по-рівненськи» звернувся за консультацією в Міську лікарню №2 до лікаря педіатра вищої категорії Лариси Василівни Шеремет, провідного педіатра Поліського регіону Львівської залізниці.

5bS_oCE7GbU
Для довідки:

Шеремет Лариса Василівна навчалась на педіатричному факультеті Київський медичного університету ім. І. Богомольця (тепер Національний медичний університет) з1978р. по 1984 р.

Робочий стаж складає 32 роки, починаючи з 2000-року у вищій категорії.

pk_QP2Yb8AU-Доброго дня, пані Лариса, скажіть,будь ласка,чи завжди мріяли стати лікарем?

– Я проживала в Мізочі, колишньому районному центрі, поруч була лікарня та дитяча консультація і постійно курсували мами з дітками в колясках. Саме тоді, в дитячі роки в мене з’явилась мрія стати лікарем, і не просто лікарем, а лікарем педіатром. В мене дома було багато пляшечок з під одеколонів, які слугували за ліки « від лівої ноги», «від правої ноги» і від всіх інших частин тіла.

– Ваша спеціалізація педіатрія. Можливо, були часи, коли Ви задумувались про перекваліфікацію?

-В Україні педіатрія не така популярна спеціалізація, як гінекологія, стоматологія, хірургія та косметологія. І хоча це сама «бідна» спеціалізація, та  дітки приносять величезне моральне задоволення, що ніяка інша не зрівняється.

-Яких моментів у Вашій професійній практиці було більше: позитивних чи негативних?

-Напевно, позитивних моментів все-таки більше. Звичайно, досить важко, коли хворіють дітки це негатив, але коли вони одужують, все перетворюється у величезний позитив. Мої маленькі пацієнти – це мої друзі, дітки яким від двох до п’яти рочків надзвичайно щирі та відкриті від них отримуєш стільки позитиву, що не передати словами. Чим довше я живу, тим більше я люблю діток і тим більше холодніше ставлюся до дорослих. Я взагалі дивуюся як з таких маленьких та гарненьких діток беруться такі погані дорослі люди.

– Якими рисами на Вашу думку має володіти хороший лікар?

– По-перше, лікар це та людина, яка вчиться все життя. Якщо він буде знати, що практично нічого не знає, буде відвідувати різні конференції, багато читати, вчитись, вчитись і ще раз вчитись, то він на правильному шляху. По-друге, в моїй професії обов’язково потрібно любити дітей. По-третє, потрібно вміти визнавати свої помилки. Також потрібно пам’ятати, що коли хворіють дітки деякім мамам важко, щось донести та пояснити. В народі є таке прислів’я «Коли дитинка хворенька, тоді мама дурненька», тобто потрібно дуже поблажливо ставитись до мам, намагатись їм донести всі нюанси та бути спокійним у любій нестандартній ситуації.

-Як ставитеся до самолікування?

-На початку своєї лікарської кар’єри ставлення було дуже негативно. Та з часом все змінюється. В наш час, спокійно ставлюсь до старших людей, пенсіонерів, які займаються фітотерапією. Проте, стосовно педіатрії я б радила не зловживати самолікуванням і не економити на лікуванні діток. Адже інвестиції вкладені в здоров’я вашої дитини потім вернеться сторицею. Це не та галузь де можна економити. Дуже надіюсь, що з часом і наш уряд замислиться над цим питанням. І в Україні настане час, коли держава не буде економити на здоров’ї своїх пацієнтів, в першу чергу своїх маленьких пацієнтів.

-Як провести профілактику грипу?

Є два види профілактики грипу: загальнооздоровча і специфічна. Специфічна це вакцинація. Якщо дитина абсолютно здорова спокійно можна робити вакцинопрофілактику, але це потрібно було робити ще в листопаді-жовтні місяці, тому що термін дії цієї вакцини до 6-ти місяців

Профілактика в сім’ї:

-намагатись не контактувати з хворими;

-уникати місць, де є велике скупчення людей;

-обов’язково гуляти з дітками на свіжому повітрі, оминаючи кафе, дитячі розважальні комплекси;

– часто мити руки;

– змазувати крила носа оксоліновою маззю, адже вона не втратила своєї актуальності;

– вітамінотерапія

Є специфічні препарати які гарно себе зарекомендували це:

-«Оцилококцинум » французький гомеопатичний препарат, який регулює захисні реакції організму.;

– «Еребра» оригінальний рослинний препарат з прямою противірусною дією, сприяє підвищенню захисних сил організму і корекції клітинного імунітету, має протимікробну і протигрибкову дію;

-«Флувир» препарат, який проявляє імуномодулювальний властивості, високу антагоністичну активність проти широкого спектру патогенних і умовно-патогенних мікроорганізмів, створюють сприятливі умови для розвитку корисної мікрофлори кишечника

-“Эргоферон» » препарат, який має противірусну, імуномодулювальну, антигістамінну, протизапальну дії;

– «Изопринозин» противірусний засіб з імуномодулювальними властивостями;

-Яким діткам рекомендуєте проводити вакцинацію від грипу?

– Тим дітям, які мають хронічні захворювання, такі як хронічний тонзиліт, скомпрометована імунна система, дітки які перехворіли на вірусні гепатити, діткам які мають бронхіальну астму ревматоїдний артрит. Тобто варто робити діткам, які є диспансерна група або дітки які перебувають у групі ризику.

фото ілюстративне з мережі Інтернет

фото ілюстративне з мережі Інтернет

– Симптоми Грипу 2015/2016?

– Грип розпочинається як і в минулі роки. Дитина приходить з садочка цілком здорова, а вже вранці піднімається температура до 39° і відзначається досить сильний головний біль. Потім починається нежить

Та сухий кашель, який при неадекватному лікуванні може перейти в запалення. При лабораторних дослідженнях цьогорічний грип давав такий поганий показник, як лейкопенія – це знижений рівень лейкоцитів в загальному клітинному складі крові. Діти в яких виявлена лейкопенія досить важко переносять грип і в них проявляється ускладнення у вигляді пневмонії. ЇЇ доводиться лікувати до десяти днів за допомогою антибіотикотерапії з підключенням імуномодулювальних препаратів.

– Як лікувати грип?

– В першу чергу намагатись не допустити захворювання, проводити профілактику. Якщо ж дитина вже захворіла то потрібно звернутись до педіатра, якому довіряєте, який знає вашу дитину та всі її особливості, всі хвороби які є хронічними, та які можуть ускладнити перебіг грипу. В залежності від стану дитини лікар призначить відповідне лікування.

Що стосується  безмедикаментозного лікування грипу то це:

– вітамінізована їжа;

– жарознижувальний відвари з липи, малини та смородини;

– часник, його діткам їсти, звичайно, не можна, але біля ліжечка можна розвішувати.

фото ілюстративне з мережі Інтернет

фото ілюстративне з мережі Інтернет

Деякі професори та педіатри досить скептично відносяться до таких методів. Та є один приклад – «журавлина», довго не признавали, що вона має бактеріостатичний ефект при хворобах, але тепер з’явилися препарати на основі журавлини. Сам професор Іванов головний нефролог України рекомендує для дітей, які мають хвороби сечовидільної системи та пієлонефрит додавати журавлину в харчування.
Думаю, що смородина, обліпиха можуть бути занесені в арсенал їжі яка підіймає імунну систему.

Дякуємо за пізнавальну інформацію нашій гості й бажаємо сил та наснаги у нелегкій праці.

Шановні батьки, дотримуйтеся  спокою і будьте уважні до найменших змін в організмі дитини. Батьки у паніці – найгірші помічники під час лікування. І не поспішайте самі призначати дитині антибіотики або інші ліки. Пам’ятай, не вчасно випитий і не той препарат може погіршити ситуацію.

Людмила Кравчук

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

Грип та ГРВІ: що робити, щоб вберегтися

Навколо світу за 58 хвилин

Рівненські фотографи про фотомистецтво і не тільки…

Що робити рівнянам аби не провести свята зі застудою у ліжку

Спеціально для рівнянок – топ-10 домашніх масок для обличчя в холодну пору року

Як рівнянкам доглядати за шкірою обличчя в домашніх умовах взимку

Оля Полякіна: «Мені генетика дозволяє не дотримуватися дієт»

Як досягти ідеальної фігури – радить супермодель Рівненщини Лілія Боць

Догляд за волоссям в економ-умовах – поради рівнянкам від перукаря вищої категорії Бурмак Оксани.

tomat_green-01

2 422 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

один × чотири =

НОВИНИ