Майже усі сільські ради району хочуть бути центром громади, самостійними та незалежними водночас. Про те, щоб об’єднатися з обласним центром Рівне, села і думати навіть не хочуть. Фахівці з питань об’єднання громад проекту Пульс АМУ почали роботу у Рівненському районі. «Децентралізаційний Марафон» почали у потенційній Дядьковицькій громаді. До її складу згідно перспективного плану мають увійти 5 сільських рад – Дядьковицька, Великоомелянська, Верхівська, Грушвицька та Малошпаківська. Однак, в процесі обговорення у людей виникли суперечки навколо центру громади. Почали пропонувати змінити центр громади з Дядьковичів на Велику Омеляну.
Консультант з правових питань Василь Курилас порадив присутнім визначитися з центром громади остаточно. При цьому слід врахувати інтереси людей, а не сільських голів та їх амбіції. Рішення мають приймати люди. У Дядьковичах є районна лікарня, а в Великій Омеляні велика школа, яка має потенціал стати опорною. Тож усі ці складові потрібно врахувати і створити велику потужну громаду неподалік міста Рівне.Присутні водночас цікавилися, які перспективи розвитку Дядьковицької громади, чи вистачить коштів на утримання шкіл, лікарні, амбулаторій та ФАПів.
Зацікавленість з боку громади до проблемних питань тішить консультантів, адже це свідчить про небайдужість людей до створення ОТГ.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Теґи:
372 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 5 =