30 вересня в Україні відзначають День усиновлення
Це свято людей з великою душею. Тому не випадково, що воно збігається із християнським святом – Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії.
Тільки за останній рік на Рівненщині всиновлено 15 дітей, а на рішення в суді чекають ще троє сімейних пар.
«Інколи пари приходять за однією дитиною, а стають батьками для декількох. В цьому році дві сім’ї усиновили по дві дитини, а  у 2014 році дві сімейні пари взяли по троє дітей. Таким чином, усиновлювачі не розлучають братів і сестер із однієї сім’ї», – розповів начальник служби у справах дітей Рівненської облдержадміністрації Віктор Марчук.
Люди не бояться прийняти навіть хвору дитину.
«Ми самі не здогадуємось, скільки в нас добрих і щирих людей. Сім’ю знаходять  також діти з інвалідністю – із пороком серця, ДЦП, хворобою Дауна. Адже жінка, яка народжує, теж не вибирає, а з вдячністю приймає ту дитину, яку посилає їй Господь. Раніше дітей  з інвалідністю всиновлювали лише з-за кордону, а тепер й наші. Так, нещодавно пара з Рівного всиновила хлопчика із фізичною вадою та серйозними проблемами слуху», – говорить Тетяна Бурка.
Тим часом, Рівненщина вже 5 років поспіль є лідером за кількістю сиріт, охоплених сімейними формами виховання.
На сьогодні в області у родинах виховується 95,4 %  дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.
Загалом за останні 10 років на Рівненщині до сімейних форм виховання були влаштовані 3670 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 379 дітей були усиновлені, 431 – влаштовані до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, 2870 – передані на виховання опікунам та піклувальникам.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
473 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 + двадцять =