Схожий на метелика, невеликий за розмірами, про нього часто забувають і не дбають, а даремно адже від роботи цього органу залежить робота майже усього організму. Йдеться не про що інше, як про щитовидну залозу. Патологія щитовидки поширене явище серед українців, у тому числі і жителів Рівненщини, попри це люди не приділяють їй достатньої уваги. Лікар-ендокринолог медичного центру Life Clinic Вєтрова Іванна наголошує, що профілактика і рання діагностика – це запорука здоров’я!
«Не можна недооцінювати важливість впливу щитовидної залози на роботу людського організму, адже вона виробляє гормони, які відповідають за обмінні процеси в організмі. Від її роботи залежить, як фізичне так і психологічне самопочуття людини», – розповідає Іванна Василівна. – «Особливо уважним до щитовидки потрібно бути людям, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС».
Не варто відтягувати візит до лікаря, якщо ви маєте наступні симптоми:
-різка і надмірна втрата ваги або навпаки її збільшення,
-швидка стомлюваність,
-надмірний ріст волосся або його втрата,
-безсоння,
-часті головні болі,
-надмірне потовиділення
-набряки на обличчі
-непереносимість холоду
«Нерідкість, коли люди спочатку лікуються у різних лікарів навіть не підозрюючи, що причини їхніх недуг у порушенні роботи щитовидної залози», – каже Іванна Вєтрова. – «Це ж стосується і психологічного комфорту людини, часто бувають скарги на безпричинні перепади настрою, депресивні симптоми та нервозність – виною цьому може бути щитовидка».
До слова, якщо ви систематично та безуспішної боретеся із зайвою вагою – висока ймовірність того, що вам потрібно звернутися до ендокринолога.
При проблемах із зачаттям також не можна виключати, що причини ховаються у гормональних порушеннях ендокринної системи.
Фахівці наголошують, у більшості випадків лікування патологій успішне та ефективне, навіть коли мова йде про рак щитовидної залози, головне діагностувати недугу на ранніх стадіях. Саме тому так важливо, щоб обстеження  було своєчасним.
«У нашій клініці після консультації лікаря та за потреби можна зробити УЗД щитовидної залози Це дуже зручно і дозволяє суттєво зекономити час та кошти. При необхідності лікар призначає інші лабораторні дослідження», – наголошує Іванна Василівна.
У якості попереджень захворювань ендокринної системи найефективніше себе зарекомендувала добре відома профілактика йододефіциту.
«Потрібно, щоб у раціону були продукти багаті на йод. Найбільше його містять у собі морепродукти. Окрім цього потрібно споживати багато овочів та фруктів. Харчування має бути збалансованим та повноцінним. Щитовидка, як і всі інші органи любить активний спосіб життя – тому варто багато рухатись на свіжому повітрі», – рекомендує лікар-ендокринолог медичного центру Life Clinic.
Записатися на консультацію лікаря-ендокринолога можна за номерами телефонів:
+38 (098) 041-59-00
+38 (093) 041-59-00
+38 (095) 041-59-00
Рівне, вул. Симона Петлюри, 35
(на правах реклами)
1 190 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + дванадцять =